yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->10.2.1.3 Огляд і перевірка роботи блокуючого

Артілерійське озброєння та припаси

10.2.1.3 Огляд і перевірка роботи блокуючого

 пристрою затвора

 

Оглянути та перевірити роботу блокуючого пристрою триразовими циклами заблокування і розблокування електричного і механічного спуску ударника. Перевірку робити при незарядженій гаубиці в такій послідовності:

1. Включити живлення на відповідному щитку самохідної гаубиці та включити автомати захисту блоку управління Впр I, Впр 2.

2. Поставити тумблер В1 на пульті в положення "ВКЛ", на пульті повинна загорітися лампа Л1"ПИТАНИЕ".

3. Відкрити затвор (досилач повинен автоматично вийти на лінію заряджання).

4. Почергово, спочатку з допомогою кнопки електроспуску, а потім вручну з допомогою рукоятки спуску провести спуск ударного механізму.

5. Спуску ударника не повинно бути.

6. Закрити затвор натискуванням на рукоятку скидача, при цьому досилач повинен опуститися вниз та стати на стопор.

7. Натиснути до упору важіль блокування, важіль повинен стати в нове положення, при цьому повинна загорітися сигнальна лампа Л2 "ГОТОВ" на пульті.

8. Почергово, спочатку з допомогою кнопки електроспуску, а потім вручну за допомогою рукоятки спуску зробити спуск ударника. Спуск ударника повинен бути.

Для зведення ударника дозволяється скористатися рукояткою механізму повторного зведення.

 

 

10.2.3 Перевірка роботи досилача

 

1. Відкрити вручну затвор.

2. Включити живлення досилача, установивши автомати захисту Впр1 і Впр2 на блоку управління, і вимикач живлення на щитку досилача гаубиці в положення "ВКЛ" - досилач повинен вийти на лінію заряджання.

3. Відкинути вручну носок лотка досилача та виключити живлення досилача, установивши тумблер "В1 у положення "ВИКЛЮЧЕНО".

4. Установити ручку на квадрат черв’яка редуктора механізму досилання і, обертаючи ручку, завести ланцюг досилача в камору приблизно на 200 мм, зняти ручку.

5. Включити живлення досилача, установити тумблер "В1" у положення "ВКЛЮЧЕНО" і натиснути кнопку КН1 "ДОСИЛКА" на пульті управління; при справному механізмі і електрообладнанні ланцюг досилача повинен піти вперед і на реверс.

6. Закрити затвор, натиснувши ручкою на ручку скидача; механізм досилання повинен опускатися в нижнє положення та застопоритися.

7. Установити важіль блокування в переднє положення, при цьому на відповідних щитках самохідної гаубиці і на пульті повинні загорітися сигнальні лампи "ГОТОВ".

8. Натиснути на спусковий важіль або кнопку на рукоятці махо-вика підйомного механізму. Повинен відбутися спуск ударника.

 

10.2.4 Перевірка роботи механізмів наведення та зрівноважувального механізму

 

Механізми повинні працювати плавно, без затримок, на всьому діапазоні кутів неведення. Якщо механізми працюють з підвищеним зусиллям, оглянути та провести чищення та змащення зубців корінної шестерені підйомного механізму та сектору люльки, поворотного механізму башти та зубчастого вінця погону башти. Якщо зусилля на маховику , підйомному механізмі більші (менше) норми, то необхідно підняти (зменшити) тиск у зрівноважувальному механізмі, угвинтивши гвинт поршня компенсатора, до вирівнювання зусилля на маховику підйомного механізму. Якщо зусилля вирівняти неможливо, то необхідно перевірити тиск повітря у зрівноважу-вальному  механізмі.

1 Перевірити роботу механізмів наведення від ручного привода:

1.1.Підняти стопор на поворотному механізмі башти та перевірити роботу поворотного механізму від ручного привода. Зусилля повинно бути не більше 9 кг.

1.2. Натиснути кнопку механізму включення електропривода на маховику підйомного механізму.

1.3. Перевірити роботу підйомного механізму (зусилля повинно бути не більше 13,5кг і однаковим при підніманні та опусканні ствола).

Якщо зусилля на маховику , підйомному механізмі більше (менше) норми, то необхідно підняти (зменшити) тиск у зрівно-важувальному механізмі, угвинтивши гвинт поршня компенсатора, до вирівнювання зусилля на маховику підйомного механізму. Якщо зусилля вирівняти неможливо, то необхідно перевірити тиск повітря у зрівноважувальному механізмі.

 

 

104