yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->10.2.7 Перевірка прицільних пристроїв

Артілерійське озброєння та припаси

10.2.7 Перевірка прицільних пристроїв

 

1.Підготовка до вивірки:

1 1. Провести перевірку кріплення ПГ-4.

1.2. Ретельно протерти чистим віхтем контрольні майданчики на казеннику гаубиці, на головній осі прицілу та на панорамі.

1.3. Натягнути на зріз дульного гальма по рисках нитки, вийняти кришку ударника, бойову пружину та ударник з клина затвора.

1.4 Вибрати орієнтир на відстані не ближче 1000 м (в умовах обмеженої видимості помістити щит для вивірки перед гарматою на відстані 50 метрів).

1.5. Привести приціл у бойове положення.

2. Перевірити контрольний рівень і якщо є необхідність провести його вивірку.

 

10.2.7.1 Перевірка нульових установок прицілу

 

1.1.1. Поставити контрольний рівень на контрольний майданчик.

1.1.2. Працюючи поворотним, а потім підйомним механізмом установити ствол гаубиці по контрольному рівню в горизонтальне положення в поперечному і поздовжньому напрямках з точністю не більше чверті поділки ампули контрольного рівня.

1.1.3. Установити на прицілі нульові установки (приціл 0-00; рівень 0-00; кутомір 00-00).

1.1.4. Переставити контрольний рівень на контрольний майданчик за панорамою та, обертаючи маховичок механізму попе-речного горизонтування, домотися середнього положення кульки контрольного рівня.

1.1.5. Переставити контрольний рівень на контрольний майданчик на панорамі та, обертаючи маховичок механізму поздо-вжнього горизонтування, домогтися середнього положення кульки контрольного рівня.

1.1.6. Кульки поперечного і поздовжнього рівнів панорами повинні знаходитися в середньому положенні.

1.1.7. Якщо кульки поперечного і поздовжнього рівнів панорами не знаходяться в середньому положенні (відхилення більше 1/4 поділки, а установки прицілу не відповідають нульовим установкам), провести їх вивірку.

1.1.8. Викруткою відгвинтити на декілька обертів стопорні гвинти поздовжнього та поперечного рівнів .

1.1.9. Вкручуючи або викручуючи установчі гвинти, установити кульки рівнів у середнє положення.

1.1.10. Загвинтити стопорні гвинти (при загвинчуванні стежити, щоб кульки рівнів не змістилися від середнього положення).

1.1.11. Переставити контрольний рівень на головну вісь прицілу.

1.1.12. Обертаючи рукоятку механізму кутів прицілювання, добитися середнього положення кульки контрольного рівня. Перевірити установки прицілу: на шкалах механізму кутів прицілювання повинен бути відлік 0-00, а на щитку узгодження повинні горіти три лампи.

1.2. Якщо на шкалах механізму кутів прицілювання відлік на шкалах не відповідає 0-00, то:

1.2.1 Викруткою вигвинтити на 1-2 оберти 3 гвинти шкали грубого відліку, повернути шкалу до збігу нульового штриха з індексом. Закріпити гвинтами шкалу грубого відліку.

1.2.2. Викруткою вигвинтити на 1-2 оберти 4 гвинти, що кріплять шкалу точного відліку. Обертаючи шкалу, з'єднати нульовий штрих з індексом. Закріпити шкалу точного відліку гвинтами.

Якщо не горить хоча б одна лампочка, то необхідно:

1.2.3. Перевірити працездатність лампочки.

1.2.4. Уставити Т- подібний ключ у гніздо гвинта для вивірки. Угвинчуючи чи вигвинчуючи гвинт, домогтися горіння усіх трьох лампочок на щитку блоку узгодження (якщо не горить верхня лампочка, ключ обертати за ходом годинникової стрілки, нижня – проти).

1.2.5. Однаково цифровані гарматна та прицільні шкали ручного дублера повинні бути з'єднаними. Якщо ця умова не виконана, то необхідно:

1.2.5.1. Викруткою вигвинтити 5 гвинтів кріплення, та зняти щиток блока узгодження. Гвинт кріплення гарматної шкали  (ПРАВА) викруткою вигвинтити на 1-2 оберти. Обертаючи маховик підйомного механізму гаубиці, підняти ствол вгору до появи у вікні корпусу другого гвинта кріплення шкали. Гвинт вигвинтити на 1-2 оберти.

1.2.5.2. Обертаючи маховик підйомного механізму, погодити положення ствола гаубиці з установкою прицілу (повинні горіти три лампи).

1.2.5.3. Викруткою переміщати шкалу (ПРАВА) до повного з'єднання її штрихів з відповідними штрихами шкали (ЛІВА) та закріпити шкалу (ПРАВА) гвинтом кріплення, стежачи за тим, щоб не згасла ні одна з ламп і не збилася установка шкал.

1.2.5.4. Обертанням маховика підйомного механізму ввести у вікно корпусу другий гвинт і загвинтити його до упору.

1.2.5.5. Поставити щиток вузла узгодження на місце, закріпивши його п'ятьма гвинтами.

1.2.5.6. Обертаючи маховик підйомного механізму гаубиці, поставити ствол гаубиці і приціл у нульове положення.

1.2.6. Переконатися, що в нульовому положенні ствола гаубиці і прицілу горять лампи, шкали (ПРАВА і ЛІВА) однаково цифровані і з'єднані.

1.2.7. Зняти контрольний рівень з контрольної площадки.

 

 

 

108