yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->6.3.2 Призначення і будова люльки з огородженням

Артілерійське озброєння та припаси

6.3.2 Призначення і будова люльки з огородженням

 

Люлька призначена для направлення руху ствола при стрільбі під час відкоту та накату, забезпечення зв’язку ствола з лафетом і для розміщення механізмів та агрегатів підйомної частини гармати.

Люлька має: цапфену обойму (1); сектор (2); кожух люльки(3); кожух накатника (4); кожух гальма відкоту (5); кронштейн (6).

До цапфеної обойми, в якій розміщені задня напрямна втулка, приварена труба, з передньою напрямною втулкою. Втулки виготовлені з латуні, мають канавки для мастила і призначені для зменшення тертя між стволом та люлькою під час відкоту та накату.

Зверху цапфена обойма має паз, у який входить штир казенника, що необхідно для утримання ствола від провертання стосовно люльки під час пострілу. На задньому зрізі цапфеної обойми прикріплені гумові буфери, які пом’якшують удар відкотної частини у кінці накату.

У цапфені гнізда люльки вставлені підшипники, а в них - цапфи, за допомогою яких гаубиця кріпиться в лодигах башти. Сектор люльки взаємодіє з вал-шестернею підйомного механізму, завдяки чому ствол наводиться у вертикальній площині.

Кожух люльки захищає циліндричну непофарбовану частину ствола від забруднення.

Кожухи противідкотних пристроїв призначені для закріплення в них штоків противідкотних пристроїв та для захисту противідкотних пристроїв від пошкоджень. Кожухи встановлені в отворах верхньої частини цапфеної обойми.

Кронштейн призначений для розміщення деталей автоматики затвора та установки зрівноважувального механізму.

Огородження люльки і механізм блокування

Огородження захищає обслугу від удару відкотною частиною і призначене для розміщення на ньому досилача, електрообладнання, спускового пристрою, механізму блокування, рукоятки повторного зведення та рукоятки закривання затвора.

 

Рисунок 6.13 - Люлька:

1 - цапфена обойма; 2 - сектор; 3 - кожух люльки; 4 – кожух накатника; 5 - кожух гальма відкоту;6 - кронштейн

 

Огородження складається із: щита лівого (1); дна (2); щита правого (3); задньої стійки (4);

Огородження виготовлене з алюмінієвого сплаву.

На лівому шиті огородження змонтовані: рукоятка повторного зведення (5); рукоятка ручного спуску (6); важелі (7,8) блокування; важелі натискання спуску (9,10); електромагніт (11); лінійка покажчика відкоту (12) з повзунком (13).

Електромагніт (11) використовується як привод електроспуску; він знаходиться під заднім плечем важеля (9). На правому листі огородження встановлені стопор досилача та рукоятка відкривання затвора. Нижче від осі рукоятки знаходиться підпружинений стрижень (14), на який натискають у випадку, коли затвор закривають вручну після неповного його закривання автоматикою.

 

Рисунок 6.14 - Огородження люльки:

1 – лівий щит огородження; 2 – дно; 3 – правий щит огородження; 4 – задня стінка; 5 – рукоятка повторного зведення; 6 – рукоятка ручного спуску; 7,8 – важелі бло-кування; 9,10 – важелі натискання спуску; 11 – електромагніт; 12 – лінійка покажчика відкоту; 13 – повзунок лінійки; 14 – підпружинний стрижень

 

До дна огородження прикріплені важелі, які при відкриванні затвора натискають на важіль блок-кнопки В5 (клин у нижньому положенні) електрообладнання гармати.

Механізм блокування призначений для автоматичного блоку-вання ручного та електричного спусків гармати.

Коли спуск гармати заблокований, упор "а" важеля (8) (що приводить у дію важіль спускового пристрою) утримується важелем (7) від повороту (рис. 6.15).

При натискуванні на важіль (1), як вказано стрілкою, деталі механізму отримують переміщення, вказані стрілками, і важіль (7) звільнить упор "а" важеля (8). У цьому разі важіль (8) може бути приведений у дію рукояткою ручного спуску, або ектроспуском, і це викличе поворот двоплечого важеля і переміщення натиску спускового пристрою.

Крім того, важіль (6) натисне на важіль блок-кнопки В10, що підготує електричне коло електроспуску до стрільби, і на пультові досилача засвітиться лампочка "ГОТОВ".

Рисунок 6.15 - Кінематична схема блокування спуску:

1,4,6,8,11-важелі; 2-стопор; 3-вилка; 5-вісь; 7-важіль із пружиною; 9-копір; 10-пружина

 

При знаходженні досилача у верхньому положенні (на лінії заряджання) розблокувати механізм неможливо, оскільки стопор (2) буде упиратися в упор сектора механізму піднімання й опускання досилача.

Після пострілу під час накату механізм повернеться у заблокований стан унаслідок дії ролика закриваючого важеля автоматики затвора на копір (9), що знаходиться на одній осі з важелем (11). Важіль (11) звільнить упор "б" важеля (7), і під дією пружини (10) важіль (7) повернеться у заблокований стан. При цьому важіль (6) розірве електричне коло електроспуску гармати через блок-кнопку В10.

 

45