yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Артілерійське озброєння та припаси

6.5 Механізми лафета

 

6.5.1 Призначення, будова і дія підйомного механізму

 

Підйомний механізм призначений для наведення ствола гаубиці у вертикальній площині (надання їй кутів підвищення в діапазоні від  –4°до + 60°).

Механізм  секторного  типу з ручним  та електричним приводом.

До складу механізму входять: черв'ячний редуктор (8,9) із ше-стернею (6), встановленою на вихідному валу; планетарний редуктор (5) з пристроєм для вимкнення ручного дублера (3); маховик (4) ручного дублера з рукояткою (2) і кнопкою електроспуску (1) гармати, закритою запобіжником; електродвигун  (7); пристрій для провертання  планетарної передачі розташований зліва від маховика ручного дублера.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 6.18 - Підйомний механізм:

1 – кнопка електроспуску; 2 – дублер з рукояткою; 3 - пристрій для вимкнення ручного дублера; 4 – маховик; 5 – планетарний редуктор; 6 – шестерня; 7 – електро-двигун; 8,9 – черв'ячний редуктор

 

Наведення від електропривода здійснюється з пульта керування навідника при повороті рукоятки (2) навколо горизонтальної осі.

Черв’ячний та планетарний редуктори призначені для передачі сили від електродвигуна (7) або маховика (4) на шестерню (6) вихідного вала, що взаємодіє із зубчастим сектором люльки гармати. Зменшуючи швидкість обертання вихідного вала (щодо вхідного), вони дають виграш у силі й забезпечують необхідне для підіймання та опускання ствола зусилля на шестерні (6) вихідного вала. Наявність самогальмівної черв’ячної пари забезпечує нерухомість ствола під час пострілу.

Пристрій для вимкнення ручного дублера (3) призначений для перемикання підйомного механізму з ручного привода на електричний і навпаки. При ввімкненні електропривода на кнопку пристрою потрібно на­тиснути; для  ввімкнення ручного дублера - витягнути на себе.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 6.19 - Пульт навідника

 

 

48