yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->6.5.3 Призначення, будова і дія зрівноважувального механізму

Артілерійське озброєння та припаси

6.5.3 Призначення, будова і дія зрівноважувального механізму

 

Зрівноважувальний механізм призначений для зрівноважуван­ня підйомної  частини гармати стосовно осі цапф, полегшуючи тим самим роботу підйомного механізму.

Зрівноважувальний механізм пневматичний, штовхального типу, складається із: циліндра зовнішнього (1); циліндра внутрішнього (2);

ущільнювального пристрою (3); компенсатора (4); клапана (6); стержня (5) з пружиною.

Зовнішній та внутрішній циліндри утворюють робочу порожнину, яку заповнюють азотом (повітрям). У горизонтальному положенні ствола тиск у зрівноважувального механізмі 87 кг/см2      (8,7 МПа).

При наведенні вгору стиснутий газ, діючи на стінки робочої порожнини, “допомагає” піднімати ствол; тиск поступово зменшується, і коли кут підвищення ствола сягатиме +60о, становитиме 5969 кг/см2 (5,96,9 МПа). При цьому пружина знаходиться не у вільному, як раніше, а у стиснутому стані.

 

Рисунок 6.21 - Зрівноважувальний механізм:

1 – циліндр зовнішній; 2 – циліндр внутрішній; 3 – ущільнювальний пристрій;           4 – компенсатор; 5 – стрижень із пружиною; 6 – клапан; 7 – пружина

 

При наведенні вниз пружина (7) буде послаблятися, а газ у робочій порожнині стискуватися, чим і досягатиметься постійність та рівність зусиль на маховикові підйомного механізму на всіх кутах підвищення ствола як при наведенні вгору, так і вниз.

Для герметичності ущільнень у порожнину зовнішнього циліндра та в компенсатор заливають рідину ПОЖ-70 або СТЕОЛ-М. Клапан (6) призначений для заповнення робочої порожнини газом та рідиною і контролю тиску у зрівноважувальному механізмі. Компенсатор (4) служить для регулювання тиску у зрівноважуваль-ному механізмі при зміні температури навколишнього середовища. Регулювання виконують угвинчуванням та вигвинчуванням гвинта поршня компенсатора.

 

 

50