yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->6.6 Досилач та електрообладнання 152-мм СГ 2С3М

Артілерійське озброєння та припаси

6.6 Досилач та електрообладнання 152-мм СГ 2С3М

 

6.6.1Призначення, будова і дія досилача

Досилач встановлений на огородженні й призначений для механізованого досилання снаряда та заряду в каналі ствола з метою підвищення швидкострільності, полегшення роботи заряджаючого та забезпечення стабільності досилання снаряда в канал ствола.

Досилач складається з таких основних частин: механізму під-йому та опускання; механізму досилання, він має також електро-обладнання.

Обидва механізми приводяться в дію електродвигунами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 6.22 – Досилач (схематичний вигляд зверху):

1 – стопорний пристрій; 2 - редуктор за електродвигуном; 3 – муфта;

4 - шліцьовий вал з ведучою шестернею; 5 - вал із сектором та важелями

 

Механізм підйому та опускання виводить досилач на лінію заряджання, а після досилання снаряда і гільзи із зарядом опускає його у початкове положення.

Механізм підйому та опускання складається з: редуктора з електродвигуном (2); муфти(3); шліцьового вала (4) з ведучою шесте-рнею; вала (5) із сектором та важелями; стопорного пристрою (1).

Редуктор черв’ячний знижує швидкість спрацювання механізму, дозволяє отримати виграш у силі, яка необхідна для піднімання досилача в робоче положення, а завдяки наявності самогальмівної пари – “черв'як-черв'ячне колесо” - забезпечує надійну фіксацію досилача на лінії заряджання.

З боку, протилежного двигуну, з кор­пусу редуктора виходить вал квадратної форми, на який надягається рукоятка Сб. 42-42 при ручному підніманні та опусканні досилача.

Муфта (3) є здаючою ланкою і запобігає поломкам деталей механізму від надмірних зусиль: обойми з кульками проскакують одна стосовно одної, а зусил­ля їх притискання створюється за допомогою пружин та гайки на кінці вала.

Шліцьовий вал (4) з ведучою шестернею передає зусилля від редуктора на вал (5) із сектором та важелями, які і виводять механізм досилан­ня на лінію заряджання.

Стопорний пристрій (1) має електромагніт, який спрацьовує при подачі живлення на електродвигун, завдяки чому механізм доси­лання автоматично знімається зі стопора при підйомі, а при опусканні копір натискає на стопор, а потім фіксується ним у нижньому положенні.

Механізм досилання виконує досилання снаряда і гільзи із зарядом в камору ствола гармати.

Він складається із: основи (1), на якій встановлений редуктор привода (2) із чотирма електродвигунами (3); черв'ячного редуктора (4,5) із зірочкою та копіром; кожуха (6) з ланцюгом, який закінчується клоцем з гумовим буфером; напрямного лотка з носком; зубчастої муфти (7), що з'єднує редуктор приводу із черв'ячним редуктором.

Редуктор привода (2) об'єднує зусилля чотирьох електродви­гунів і передає їх через зубчасту муфту (7) на черв'ячний редуктор.

Черв'ячний редуктор зменшує швидкість дії механізму, забез­печуючи необхідне при досиланні снаряда зусилля. На вихідному ва­лові редуктора встановлена зірочка, яка примушує ланцюг рухатися вперед та назад. Копір розмикає замки ланцюга, що дозволяв схо­вати його в кожухові.

 

Рисунок 6.23 - Механізм досилання:

1 – основа; 2 - редуктор привода; 3 - електродвигуни; 4,5 - черв'ячний редуктор із зірочкою та копіром; 6 - кожух із ланцюгом; 7 - зубчаста муфта

 

Черв'ячний редуктор має вихід черв'ячного вала (5) назовні у вигляді чотиригранника, на який встановлюється рукоятка при досиланні пострілів у ручному режимі.

Між черв'ячним колесом (4) та зірочкою встановлена муфта, яка запобігає поломкам деталей механізму від надмірних зусиль. Її конструкція аналогічна муфті механізму підйому та опускання.

Клоц із гумовим буфером  упирається в снаряд (чи  в гільзу) і виконує їх досилку, гумовий буфер запобігає випадковому спрацю-ванню капсульної втулки.

Електрообладнання досилача є складовою частиною електро-обладнання гармати. Воно забезпечує роботу досилача в авто­матичному режимі. До його складу входять: блок реле (встановлений на огород­женні знизу); пульт (на правому щиті огородження зверху); електро­двигуни, контактори, електромагніти, кінцеві вимикачі та електро­монтажний комплект кабелів.

Для приведення досилача в дію необхідно при відкритому затворі, вімкненному ВБ (у механіка-водія), увімкнути вимикачі ВПр1 і ВПр2 на блокові реле (1) і В1 на пульті (2). При цьому засвітиться лампочка живлення на пульті, і досилач вийде на лінію заряджання. Відкинувши носок лотка, слід покласти снаряд (чи гільзу із зарядом) на лоток і натиснути кнопку досилання.

Після досилання гільзи із зарядом затвор  закриється, а досилач повернеться в нижнє положення, де буде зафіксований стопором.

 

Рисунок 6.24 - Блок реле та пульт

 

При роботі в ручному режимі електроживлення досилича пови-нно бути ВИМКНЕНИМ.

Щоб вивести досилач на лінію заряджання в ручному режимі, необхідно встановити рукоятку Сб. 42-42 на чотиригранник редуктора через правий лист огородження і, вимкнувши стопор (через вікно в огородженні), обер­танням рукоятки вивести досилач на лінію заряджання.

Для досилання снаряда (чи гільзу із зарядом) необхідно встановити рукоятку Сб.42-42 на чотиригранник редуктора механізму досилання (через отвір у задньому листі огородження) і, обертаючи її, вивести ланцюг у крайнє переднє положення.

 

 

51