yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.2 Ствол і затвор 122-мм Г Д-30

Артілерійське озброєння та припаси

8.2 Ствол і затвор 122-мм Г Д-30

 

8.2.1 Призначення та будова ствола 122-мм Г Д-30

 

Ствол гармати - це пристрій, у якому здійснюється перство-рення хімічної енергії бойового заряду в кінетичну енергію снаряда, призначений для спрямування польоту снаряда з певною лінійною та кутовою швидкістю.

Хімічна енергія бойового заряду (пороху) перетворюється в кінетичну енергію снаряда за схемою

 

           

Характеристика ствола.

Калібр ствола - 122 мм.

Калібр - номінальний діаметр каналу ствола, виміряний між діаметрально протилежними полями нарізів.

Ствол типу моноблок із нарізною напрямною частиною              (36 нарізів прогресивної крутизни).

Ствол-моноблок - це ствол, труба якого виготовлена з однієї заготовки.

Напрямна частина ствола - частина ствола, в якій розміщується більша частина снаряда і яка призначена для надання снаряду спрямованого польоту. Напрямна частина нарізного ствола утворена із гвинтових пазів, які називаються нарізами, та гвинтових виступів, які називаються полями.

Будова ствола та елементів його конструкції.

Зовнішня поверхня труби ділиться на конічну та циліндричну частини. Циліндрична частина труби сприймає найбільший тиск порохових газів при пострілі, тому стінки її роблять більш товстими, ніж конічної частини.

 

6

 

Рисунок 8.2 - Ствол:

1- казенник; 2-муфта; 3-передня та задня обойми; 4-труба; 5-дульне гальмо;

6-шворнева балка

 

У зв’язку з тим, що тиск порохових газів у напрямку дульної частини поступово знижується, товщина стінок труби в цьому напрямку поступово зменшується.

Внутрішня порожнина труби називається каналом ствола і поділяється на каморну та напрямну частини, які обмежені дульним та казенним зрізом і з'єднуються між собою з'єднувальним конусом.

Каморна частина ствола призначена для розміщення гільзи із бойовим зарядом та запояскової частини снаряда. З одного боку  вона обмежена казенним зрізом, а з іншого - початком напрямної частини.

Напрямна частина ствола призначена для спрямування польоту снаряда з певною лінійною та кутовою швидкістю. З одного боку вона обмежена каморною частиною, а з іншого - дульним зрізом.

Казенник - частина ствола, що має затворне гніздо під клин затвора, який замикає канал ствола під час пострілу. Він призначений для розміщення більшості механізмів затвора і забезпечує необхідну масу відкотної частини та положення центру мас підйомної частини гармати.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.3 - Казенник

 

Корпус казенника має складну конфігурацію з великою кількістю гнізд, каналів та отворів для розміщення деталей та механізмів затвора та противідкотних пристроїв.

 

Рисунок 8.4 - Муфта

 

Труба з'єднана із казенником за допомогою муфти. Правильність їх взаємного положення фіксується шпонкою, яка закріплюється гвинтом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.5 - Передня та задня обойми

 

Обойми (передня та задня) – для з’єднання із люлькою.

Дульне гальмо - надульний газодинамічний пристрій, призна-чений для поглинання частини кінетичної енергії відкотної частини гармати під час пострілу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.6 - Дульне гальмо

 

Дульне гальмо – однокамерне, щілинного типу. Ефективність його досягає 50% (тобто частина енергії, що поглинається дульним гальмом, становить 50%; інша частина кінетичної енергії поглинається противідкотними пристроями, механізмами затвора та спрямовується на подолання сил тертя).

Шворнева балка – призначена для з’єднання гармати з тягачем.

 

 

 

68