yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.4 Противідкотні пристрої

Артілерійське озброєння та припаси

8.4 Противідкотні пристрої

 

8.4.1 Призначення, характеристика і будова гальма відкоту

 

Противідкотні пристрої (ПВП) – це частина лафету, яка призначена для пружного з'єднання ствола з лафетом, гальмування відкотних частин, повернення їх у початкове положення та утримання у цьому положенні до здійснення пострілу.

До складу ПВП входять гальмо відкоту і гальмо накату, які конструктивно об’єднані в один вузол-накатник.

Гальмо відкоту гідравлічне, веретенного типу з гальмом накату канавочного типу і компенсатором, призначене для поглинання кінетичної енергії відкотної частини під час відкоту та плавного її гальмування під час накату.

Гальмо відкоту має такі основні частини: циліндр із кришкою; шток з поршнем; веретено з модератором; ущільнювальний пристрій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.12 - Гальмо відкоту:

1-циліндр; 2-веретено з модератором; 3-шток із поршнем; 4-ущільнювальні пристрої

 

Циліндр заповнюється робочою рідиною ПОЖ-70 ("Стеол-М") через отвір, закритий пробкою; кількість рідини 10,3 л. Циліндр закріплений в отворі казенника, шток - у люльці.

Внутрішня поверхня циліндра полірована, кришка приварена, з протилежного боку в циліндр угвинчений корпус ущільнювального пристрою сальникового типу.

Зовнішня поверхня штока покрита хромом, внутрішня – полірована, має три канавки змінної глибини. Головка поршня має шість похилих отворів, всередину головки угвинчене і зафіксоване регулювальне кільце. Головка покрита бронзовою рубашкою поршня, на поверхні якої є кільцеві канавки, що утворюють лабіринтне ущільнення в зазорі між циліндром та поршнем.

Веретено має змінний діаметр. Один кінець веретена угвинчений у кришку циліндра, а інший закінчується модератором. Клапан моде-ратора пропускає рідину тільки в одному напрямку, бронзова рубашка модератора має лабіринтне ущільнення.

 

 

71