yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.4.3 Призначення, характеристика, будова

Артілерійське озброєння та припаси

8.4.3 Призначення, характеристика, будова

 та дія накатника

 

Накатник гідропневматичний, призначений для повернення відкотної частини у початкове положення та утримання її в цьому положенні при будь-яких кутах підвищення ствола.

Накатник складається з циліндра зовнішнього (1); циліндра середнього (2); циліндра робочого (3); штока з поршнем (4); задньої та передньої кришок (6); ущільнювальних пристроїв поршня i штока (5) (рис.8.16).

Зовнішній циліндр закріплений в обоймі ствола; шток – у люльці.

Накатник заповнений pідиною ПОЖ-70 (або “Стеол-М”), кількі-сть рідини 9,77–9,97 л та повітрям - початковий тиск 46–48 кГс/см2.

Робоче тіло - повітря. Воно накопичує енергію, необхідну для

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.16 - Накатник:

1-зовнішний циліндр; 2-середній циліндр; 3-робочий циліндр; 4-шток із поршнем;

 5-ущільнювальні пристрої; 6-передня та задня кришки

 

накату та утримання відкотної частини у початковому положенні. Рідина передає тиск між поршнем i робочим тілом і виконує функцію ущільнення, що утримує газ у з'єднаннях рухомих деталей, якими є шток i циліндр.

Ущільнювальні пристрої (комірцевого типу) циліндра і штока утри-мують рідину в накатнику.

Задня стінка зовнішнього циліндра має пристрій для замикання газу в циліндрі (гідрозапорний пристрій). Через цей пристрій контро-люють величину тиску в накатникові, кількість рідини у ньому та доводять їx до норми.

Принцип дії накатника:

а) під час відкоту:

поршень рухається відносно циліндрів, тиск рідини у робочому циліндрі зростає, і рідина перетікає у середній циліндр, а звідти, через патрубок в його нижній частині, – у зовнішній циліндр i стискає газ у зовнішньому циліндрі. Кінетична енергія відкотної частини при цьому перетворюється в потенціальну енергію тиску газу і накопи-чується для повернення відкотної частини у попереднє положення (накату);

б) під час накату:

рідина під дією тиску з боку газу перетікає в зворотному напрямку і тисне на поршень та передню стінку циліндра, примушуючи циліндр рухатись разом із всією відкотною частиною вперед.

 

 

73