yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.5.3 Призначення і будова люльки і огородження

Артілерійське озброєння та припаси

8.5.3 Призначення і будова люльки і огородження

 

Люлька призначена для спрямована руху ствола при відкоті та накаті,  дії на ствол при наведенні гармати та розміщення  механізмів та пристроїв підйомної  частини гармати. Вона є основою підйомної частини гармати.

Тип люльки – коробчаста, полозкова.

Люлька має: листовий короб; передню кришку; цапфенну обойму;

 кронштейни: прицілів; зубчастого сектора; зрiвноважувального механізму; щиток огородження з механізмом блокування.

Короб має П-подібну форму. Зверху він має контрольну площадку; знизу до нього приварений горизонтальний лист  та напрямні полозки; спереду – передня кришка. У кришці є  отвори для штоків противідкотних пристроїв: циліндра та клапана компенсатора. На передній частині є відкидний кожух. Справа – вікно, закрите кришкою, зліва – вікно для охолодження ПВП.

 

Рисунок 8.19 - Люлька:

1-передня кришка; 2-короб; 3-цапфена обойма;4-кронштейни

 (а-прицілів; б-зрівноважувального механізму; в-зубчастий сектор)

 

Цапфенна обойма має дугоподібну форму. З боків вона має апфи для установки підйомної частини на верхній станок. Знизу до обойми приварений кронштейн сектора підйомного механізму; зліва –кронштейн прицілів, рукоятка скидання екстракторів; справа – кронштейн зрiвноважувального механізму з рухомою опорою та вісь копіра автоматики затвора.

Щиток огородження кріпиться до люльки зліва. Він призначений для захисту обслуги під час відкоту і накату.

На щиткові огородження розміщені: спусковий пристрій; рукоятка механізму повторного зведення; важіль скидання екстракторів; графік випробування накатника; лінійка з покажчиком відкоту; механізм блокування.

Нормальна довжина відкоту по лінійці 790–930 мм; максимально допустима 940 мм.

 
Механізм блокування призначений для блокування спуску гармати при кутах підвищення ствола більше 180–220, якщо казенник розміщений над станиною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 8.20 - Механізм блокування:

1-важіль з роликом; 2-важіль з втулкою; 3-тяга; 4-копір із повзуном;

5-бурт (на нижньому станку); 6-важіль блокування

 

Він складається із: важеля з роликом (1); важеля із втулкою (2); тяги (3); копіра з повзуном (4); бурта (на нижньому станку) (5); важеля блокування (6).

При заході ролика на бурт важіль повертається, повертає важіль із втулкою, який через тягу перемістить повзун із копіром вниз. Опорна поверхня копіра підійде до пальця важеля блокування і утримуватиме його від повороту, блокуючи рух спускової рукоятки.

 

 

76