yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.6.2.4 Призначення, будова і дія допоміжних механізмів затвора

Артілерійське озброєння та припаси

8.6.2.4 Призначення, будова і дія допоміжних механізмів затвора

 

Механізм повторного зведення

Механізм повторного взведення призначений для повторного зведення ударного механізму на випадок осічки без відкривання затвора. Деталі механізму розміщені в клинові та казенникові; до складу механізму входять: вісь повторного зведення (2); вісь важеля повторного зведення з пружиною; важіль повторного зведення; рукоятка повторного зведення.

При натискуванні на рукоятку повторного зведення повертається важіль повтор­ного зведення, який знаходиться на чотириграннику осі важеля, повер­тається вісь важеля, своїм плечем натискаючи на плече осі повторно­го зведення, яка, у свою чергу, примушує повертатись зведення ударника.

3апобіжний механізм

Запобіжний механізм (запобіжник) призначений для запобі­гання  пострілу при неповністю замкненому затворові.

Він складається із собачки (3) з пружиною (16) і знаходиться в каналі клина поблизу стопора зведення. За допомогою пружини відросток собач­ки постійно притискається  до поверхні стопора зведення, і при  переміщенні стопора зведення (коли ударний механізм зведений) відросток входить у паз стопора зведення, не дозволяючи йому рухатися під дією натискача спускового пристрою.

У крайньому верхньому положенні клина шип лівого кривошипа натискає на виступ собачки і та повертається, звільняючи стопор зведення, роблячи можливим його переміщення в осьовому напрямку.

Автоматика

Автоматика включає відкриваючий та закриваючий механізми.

Відкриваючий механізм

Відкриваючий механізм скалкового типу призначений для  авто­матичного відкривання затвора після пострілу. Він розмішений на казеннику та люльці і складається із: скалки (10); куліси (11); копіра (а); упора скалки (12).

Закриваючий механізм

Закриваючий механізм призначений для автоматичного закриван­ня затвора після заряджання. Механізм пружинний, розміщений на казеннику і складається із: стакана упорного (3); стакана натискного (1); закриваючої  пружини (2); важеля (5) з кулачком.

Дія автоматики.

Рисунок 8.32 - Автоматика:

1– стакан натискний; 2– пружина; 3– стакан упорний з гайкою; 4– кронштейн; а– ко-пір; б– ролик; 5– важіль; 6– кулачок; 7– копір скалки; 8– шток скалки; 9 – пружина скалки; 10 – скалка; в – ролик куліси; 11 – куліса; 12 – упор скалки

 

Під час накату ролик, розміщений на верхньому плечі куліси, упирається в копір (а), і куліса повертається навколо своєї осі, витя­гуючи шток (8) скалки (10) вперед і стискаючи пружину (9) скалки. При  цьому копір скалки (7) проскакує наперед кулачка (6) закриваючого механізму. Коли ро­лик куліси зривається з копіра автоматики, шток (8) скалки  під дією пружини (9) своїм копіром (7) натискає на кулачок (6) закриваючого механізму, розміщений на осі кривошипів. Кулачок (6) обертається разом із віссю кривошипів та важелем закриваючого механізму, і це приводить до опускання клина та стискування пружини (2) закриваючого механізму між упорним (3) та натисканим (1) стаканами (при ньому пружина накопичує енергію, необхідну для закривання затвора).

Після того як екстрактори звільнять клин, пружина (2) рухає натисканим стакан (1) і повертає важіль (5) із кулачком (6), який знаходиться на осі кривошипів, примушуючи клин підніматися вгору.

 

 

 

 

84