ГоловнаЗворотній зв'язок
Главная->Право->Содержание->ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 4

Дитячий будинок сімейного типу як форма улаштування дітей, позбавлених батьківського піклування

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 4

 

Підставами припинення правовідносин, пов’язаних із діяльністю дитячого будинку сімейного типу є як правомірна, так і протиправна поведінка батьків-вихователів.

Унаслідок правомірних дій батьків-вихователів або подій Договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу може припинятися через належне його виконання, за угодою сторін, неможливістю виконання, внаслідок смерті батьків-вихователів.

Договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу може бути припинений його належним виконанням при досягненні всіма вихованцями дитячого будинку сімейного типу повноліття. При цьому припиняються всі правовідносини між батьками-вихователями і органами опіки та піклування, а між батьками-вихователями і вихованцями припиняються особисті немайнові та зобов’язальні правовідносини. Відносини власності, що виникають між батьками-вихователями і вихованцями, припиняються тільки за бажанням когось із названих осіб і не обмежені строком дії Договору.

При припиненні Договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу він може бути замінений за домовленістю сторін іншим договором – Договором про влаштування дітей на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, який ,однак, за своєю суттю належить до того ж виду, що й первісний Договір, згідно з яким змістом основного зобов’язання був обов’язок батьтьків-вихователів виховувати переданих їм для спільного проживання дітей. Допоміжні зобов’язання не припинятимуться тільки в тому разі, якщо це передбачено у Договорі.

Договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу припиняється в разі смерті батьків-вихователів, а значить припиняються усі правовідносини, що існували між батьками-вихователями і вихованцями дитячого будинку сімейного типу, а також між батьками-вихователями і органом опіки та піклування. А в разі смерті одного з батьків-вихователів дія Договору триває.

 

23