yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->6 Система експлуатації промислового обладнання

Експлуатація та обслуговування машин

6 Система експлуатації промислового обладнання

 

Технічна експлуатація машин. Основні поняття та визначення

 

            Технічна експлуатація – це комплекс технічних, економічних, організаційних та інших заходів, що забезпечують підтримування машин у працездатному стані.

            Технічна експлуатація складається з  обкатки, технічного обслуговування, зберігання, технічних оглядів, діагностування машин та їх непланових ремонтів.

            Машини, що експлуатуються на виробництві, повинні забезпечувати безупинний технологічний процес і відповідати вимогам надійності і безпеки.

            Персонал, який обслуговує обладнання, повинен мати належну кваліфікацію, посвідчення на право обслуговування, знати і точно виконувати правила технічної експлуатації і техніки безпеки. Експлуатація обладнання повинна проводитися у відповідності до інструкції або паспорта.

Розглянемо основні правила технічної експлуатації обладнання (витяг із «Типової системи планово-запобіжних ремонтів і раціональної експлуатації обладнання машинобудівних підприємств»).

Для одержання паспортної продуктивності обладнання необхідно забезпечити такі вимоги:

            1 Запобігати можливості ушкодження обладнання при транспортуванні його до місця монтажу, а також при зберіганні та розпакуванні.

            2 Монтаж виконувати у відповідності до вимог заводу-виробника.

            3 Будова фундаменту під обладнання повинна надійно захищати його від зовнішніх вібрацій.

            4 Приміщення, в якому експлуатується обладнання, повинно захищати його від атмосферних опадів, зовнішнього пилу і вологи; температура та освітлення повинні бути в межах установленої норми.

            5 Обладнання повинно використовуватися тільки за прямим технологічним призначенням.

            6 Для виконання всіх  перелічених вимог необхідно забезпечити постійний нагляд за обладнанням.

            Розглянемо упорядкування приміщень.

Тривале утримання  обладнанням (верстатами, насосами, турбінами, пресами та ін.) своїх технічних показників можливе тільки в закритих опалювальних приміщеннях з відповідною вологістю і температурою.

Деякі вимоги до приміщень:

1)      для підтримання чистоти повітря приміщення необхідно обладнати вентиляцією з пилоочисним фільтром;

2)      опалення краще застосовувати повітряне (допустиме і водяне, але радіатори, що містяться ближче 1 м до машин, необхідно закривати теплоізоляційним екраном);

3)      для освітлення краще використовувати підвісні лампи денного освітлення з додатковим місцевим освітленням кожного робочого місця.

 

 

20