yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->6.2 Загальні принципи монтажу промислового обладнання

Експлуатація та обслуговування машин

6.2 Загальні принципи монтажу промислового обладнання

 

Залежно від складності, габаритів і маси того чи іншого виду обладнання та умов будівництва монтаж може виконувати  спеціалізована монтажна організація або ремонтно – механічна служба самого підприємства.

Для виконання монтажних робіт розробляються технологічна схема монтажу та проект виконання монтажних робіт. До монтажних робіт відносять: приймання і розпакування обладнання, транспортування його до місця установки, такелажні роботи.

Перед виконанням монтажу необхідно: а) одержати у замовника технічну документацію; б) спорудити фундаменти під обладнання; в) організувати допоміжні (підсобні) приміщення для зберігання інструменту та різних монтажних пристроїв; г) забезпечити місця робіт електроенергією, водою, стисненим повітрям, інструментом, матеріалами та ін.

   Проект виробництва монтажних робіт (ПВР) складається із:

1)      графіка виконання монтажних робіт (час і послідовність окремих його операцій);

2)      технологічного процесу (схеми) монтажних робіт;

3)      переліку засобів механізації та монтажних механізмів;

4)      відомостей готових виробів, деталей та матеріалів;

5)      пояснювальної записки із зазначенням заходів щодо забезпечення безпеки при монтажу;

6)      калькуляції вартості виконання робіт.

Деякі особливості монтажу насосів будуть розглянуті пізніше при вивченні даного курсу.

Перед установкою обладнання необхідно спорудити фундаменти. Фундаменти виконують функцію опори для машин і передають навантаження від них на землю. Розміри фундаментів визначаються габаритами, формою і масою машини.

Їх виконують за будівельними кресленнями, в яких зазначені приєднувальні розміри машини, висоти відміток, точність розміщення фундаментних болтів та ін. Для захисту фундаментів від руйнування маслом роблять «залізнення» цементом і рідким склом. Крім фундаментів, обладнання можна встановлювати  на спеціальні віброізоляційні опори.

 

 

21