yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->7.2 Види технічного обслуговування

Експлуатація та обслуговування машин

7.2 Види технічного обслуговування

 

            Технічне обслуговування виконується з метою забезпечення працездатності обладнання. ТО машин проводить служба головного механіка підприємства.

До складу технічного обслуговування відносять такі види робіт:

1 Плановий огляд - здійснюється з метою перевірки всіх вузлів  обладнання      та накопичення інформації про зношення  деталей, необхідної для підготовки наступних ремонтів. Виконується цей огляд без розбирання вузлів, візуально або за допомогою засобів технічної діагностики. При огляді може виконуватися усування малих несправностей (підтягування, регулювання, заварювання тріщин, зачищення забоїв та ін.).

2 Щозмінний та періодичний огляди - здійснюються з метою фіксування зміни стану окремих вузлів і деталей машини. Нагляд за виконанням правил технічної експлуатації проводиться кожну робочу  зміну або через відповідну кількість годин наробітку  в обсязі, передбаченому картою планового ТО, без зупинки обладнання. За результатами огляду може виконуватися усунення несправностей.

3 Щозмінна підтримка чистоти обладнання - виконується з метою попередження зношення відкритих поверхонь машин і захисту робітника (оператора) від травмування.

4 Змащування – здійснюється для запобігання передчасному зносу поверхонь тертя. Заміна мастила виконується згідно з картою змащування через відповідну кількість годин.

5 Промивання  механізмів та мастильних систем із заміною мастильного матеріалу - виконується через встановлену картою кількість годин.

            6 Періодичне очищення від пилу - операція технічного обслуговування електричних та електронних частин обладнання з метою запобігання їх відмовам.

            7 Регулювання механізмів, пристроїв, заміна швидкоспрацьованих деталей, перевірка кріплення деталей - проводиться з метою збереження і відновлення попередньої продуктивності машин.

            8 Перевірка геометричної та технічної точності – використовується для запобігання браку виробів і аварій обладнання.

            9 Профілактичне випробування електрообладнання і електронних пристроїв.

            10 Консервація бездіяльного обладнання з метою запобігання корозії.

Більш детальний перелік робіт щодо кожного виду технічного обслуговування наведено в “Єдиній системі ТО і ремонту”. Це загальний документ, який повинен бути на кожному виробництві. Крім цього, технічне обслуговування кожної конкретної машини наведене в паспорті (інструкції) до машини.

           

 

27