yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->8.5.2 Основні вимоги до експлуатації насосів

Експлуатація та обслуговування машин

8.5.2 Основні вимоги до експлуатації насосів

 

Серед основних вимог можна зазначити такі:

 

      1 Згідно із вказівками інструкції завода-виробника щодо експлуатації і у відповідності до місцевих умов необхідно розробити місцеві інструкції , в яких встановити терміни проведення регулярних перевірок, ревізій, а також робіт з технічного обслуговування та ремонту.

      2 Для кожного насоса необхідно завести журнал, за яким можна було б визначати стан насоса, необхідність проведення ревізії або ремонту.

      3 Якщо насосні агрегати встановлюють на відкритому майданчику, необхідно звернути увагу на забезпечення постійного підігріву їх при низьких температурах (морозах) під час зупинки, а також на своєчасне зливання рідини з насосів і трубопроводів.

      4 Пуск насоса в холодному стані при перекачуванні рідини зі змінною в’язкістю не допускається, тому що це може призвести до  його ушкодження.

      5 При використанні торцевих ущільнень  необхідно виконувати вимоги заводу-виробника.

      6. Через визначені періоди необхідно перевіряти муфти, в першу чергу їх центрування. В пальцевих муфтах треба перевіряти стан гумових деталей.

      7 Вали резервних насосів через визначений термін часу необхідно провертати вручну, щоб запобігти зчіплюванню їх в місцях сальника.

      8 Необхідно постійно перевіряти робочий стан арматури на всмоктувальному та напірному трубопроводах.

      9 Клапани поршневих насосів необхідно періодично розбирати і перевіряти їх придатність, а за необхідності шліфувати і притирати.

      10 Роторні насоси не потребують особливого догляду, але необхідно стежити за тим, щоб рідина, що перекачується, не мала твердих включень.

 

8.6  Техніка безпеки при експлуатації

     

      Розглянемо основні заходи безпеки

 

1         На місці експлуатації насосного агрегату необхідно розробити правила його безпечної експлуатації.

2         Вимоги правил охорони праці повинні бути передбачені в проекті насосної станції, згідно з яким визначають розміщення обладнання і встановлюють проходи до агрегатів, вибирають освітлення, вентиляцію та ін.

3         Вмикання і вимикання насосних агрегатів повинно виконуватися з відома диспетчера або старшого  зміни.

4         Якщо на агрегатах виконуються ремонтні роботи, необхідно вжити попереджувальних заходів щодо запобігання їх ввімкненню.

5         Джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів електронасосного обладнання є: незахищені рухомі елементи агрегату; підвищена і знижена температура поверхонь деталей насоса; підвищений рівень вібрації; небезпечний рівень напруги електричної мережі.

6         Стропування насосного агрегату необхідно проводити згідно із схемою креслення.

7         При експлуатації агрегат необхідно заземлити.

8         При роботі агрегату всі рухомі частини повинні бути огороджені.

9         Робота насосного агрегату без запірної арматури не допускається.

10     При проведенні ремонтних робіт двигун повинен бути відімкнений від електричної мережі.

11     При роботі насоса необхідно регулярно контролювати витоки рідини через ущільнення. Якщо вони більші за норму, насосний агрегат необхідно зупинити і провести заміну набивки.

12     На робочих місцях у виробничих приміщеннях необхідно розробити заходи щодо зниження шуму і вібрації.

13     При нещасних випадках необхідно надати першу допомогу потерпілому, а потім повідомити особу, відповідальну за  техніку безпеки.

14     У приміщенні насосної станції повинна бути аптечка з необхідними медикаментами для надання першої допомоги у разі нещасних випадків.

15     У приміщенні насосної станції повинні бути в робочому стані необхідні протипожежні засоби (ящик з піском, вогнегасник та ін.).

 

 

 

33