yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Етика->Содержание->ЛЕКЦІЯ 9 Соціальна відповідальність різних суб’єктів суспільного розвитку

Етика бізнесу

ЛЕКЦІЯ 9 Соціальна відповідальність різних суб’єктів суспільного розвитку

 

1.     Формування КСВ у відносинах з державними органами

2.     Культура споживання та її вплив на розвиток КСВ.

 

1)                Формування КСВ у відносинах з державними органами

На сьогоднішній день існують дві точки зору на проблему взаємовідносин між бізнесом і державою. Перша із них ґрунтується на ідеях Р.Нозика, яку викладено в книзі «Анархія, держава та утопія» (1974 рік), головна ідея якої є ідея справедливості і права вільного володіння законно придбаним майном. Вона говорить про індивідуалістичний підхід до бізнесу і невтручання держави в справи бізнесу.

Інша точка зору на взаємовідносини бізнесу і держави більш популярна на сьогоднішній день. Вона говорить про те, що бізнес – це частина суспільства і має контролюватися державними органами. Держава прагне за допомогою державних структур і законів впливати на бізнес.

Зі сторони корпорацій спостерігається тенденція впливати на політику, яку проводить держава, шляхом лобіювання інтересів.

 

2.      Культура споживання та її вплив на розвиток КСВ

У сучасного споживача потрібно формувати культуру споживання, яка відповідає вимогам сучасності.

Споживання людиною всього, що дає  наша планета, наша цивілізація повинно бути соціально відповідальним. Не можна бездумно витрачати електроенергію, не можна перерозходувати воду, необхідно щоденно сортувати сміття для його правильної переробки; виключити із свого життя товари, при виробництві яких використовувався дитячий труд та ін.

На Заході набирає сили етичне споживання. Його формують активні учасники різних суспільних рухів. Вони займаються розповсюдженням і надають гласності різні темні і закриті сторони діяльності корпорацій. Рух за етичне споживання – реальна сила, з якою приходиться рахуватися компаніям.

 

 

11