yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Етика->Содержание->Класифікація кольорів одягу за психологічним впливом

Етика бізнесу

Класифікація кольорів одягу за психологічним впливом

 

Колір

Значення кольору

Характер кольору

Психологічний вплив

Червоний

Вольовий

 

Стимулюючі

 

 

 

 

Збуджуючі

 

 

 

Жовтогарячий

Теплий

Жовтий

Променистий

Фіолетовий

Обнадійливий

 

Дезінтегруючі

 

 

 

 

 

Заспокійливі

 

 

 

 

Синій

Дистантний

Світло-синій

Направляючий

Синьо-зелений

Надбудований

Рожевий

Ніжний

 

Заспокійливі

 

 

 

 

 

Приглушуючі

 

 

 

 

Ліловий

Замкнутий

Пастельно-зелений

Ласкавий

Сірувато - голубий

Стриманий

Зелений

Вимогливий

Статичні

 

 

Врівноважуючі

 

 

Маслиновий

Заспокійливий

Жовто - зелений

Вольовий

Зухвалі

Дратівливі

Пурпурний

Претензійний

Гарячі

Агресивні

Сірий

Приємний

 

Глухі

 

 

 

 

Статичні

 

 

 

Білий

Сприятливий

Чорний

Інтегруючий

Охра

Зм'якшуючий

 

Теплі

 

 

 

 

Інертні

 

 

 

Коричневий землистий

Стабілізуючий

Темно-коричневий

Зм'якшуючий

Темно-сірий

Сприятливий Заспокійливий

 

 

 

 

Холодні

 

 

 

 

Миротворчі

 

 

 

Темно-синій

Темно-зеленосиній

В «своїх» кольорах людина відчуває себе більш комфортно. І, навпаки, найгарніша Уміле сполучення хроматичних (теплих) і ахроматичних (холодних) кольорів вбрання може перетворити небажане спілкування в досить терпиме і таке, що може спричинити миротворчу домовленість.

Як визначити свою кольорову гаму, яка гармоніюватиме з волоссям, очима та шкірою? Як зазначають вчені, певній кольоровій гамі людини личать і певні кольори її одягу.

Правильне визначення кольорового типу дає змогу безпомилково підібрати й гаму в макіяжі та одязі. Автор «Теорії чотирьох пір року» І. Іттен у своїй книзі «Мистецтво кольору» підмітив, що кожну людину приваблюють свої кольори  залежно від генетично закодованої програми її народження. Cукня «чужого» кольору здатна не тільки вкреслити недоліки фігури, а й створити не існуючі . Наприклад:

«Жінці-літу» зі світлою шкірою та світлим і темним волоссям личить поєднання теплих і холодних відтінків — молочно-вершкові, сірувато-голубуваті, сіруваті-бузкові, сріблясто-золотисті у поєднанні з сіро-коричневим, індиго, тем но-сірими кольорами.

«Жінці-осені», яка має шкіру золотистого кольору та русяве (руде) волосся, пасуватимуть золотисто-медовий, бежево - золотистий, персиковий та бежево-теракотовий кольори) костюма.

«Жінці-зимі» з блідою шкірою, темним волоссям та очима — сірі та чорні кольори.

«Жінка-весна», маючи золотистий відтінок шкіри та світле волосся, гарно виглядатиме у теплих тонах, відтак їй варто уникати чорно-білих контрастів. Тканина, з якої пошитий одяг, має також велике значення. І не тільки форма, що добре зберігає тепло та добре носиться, але і як покажчик смаку того, хто його носить!

Зачіска. Волосся — наша природна краса. Воно завжди входить в стереотип людського образу. Волосся не тільки «гріє голову», як кажуть діти, воно надає зовнішньому вигляду певної завершеності. Насамперед волосся має бути середньої довжини: не як у хлопчика, але й не нижче плечей. Жінка з довгим волоссям може бути досить привабливою, але є ризик знизити службовий авторитет. У виборі жіночої зачіски діють певні перевірені досвідом правила, проте вона завжди має бути модною і охайною, наприклад:

Якщо жінка повна та висока, їй личить середня довжина волосся до мочки вуха, об'єм зачіски збільшений на скронях; якщо вона невисока та повна — хвилі чи легкі кучері; невисокій на зріст і худорлявій — лінія каре, короткий чи подовжений варіант зі збільшеним об'ємом зачіски біля вух та скронь.

Якщо обличчя овальне — особливих проблем у виборі немає; кругле обличчя — вимагає каре класичного чи романтичного стилю; квадратне — не слід відкривати лоб, краще прикривати його пасмом волосся.

Пофарбоване в темний колір додає зовнішності більшої суворості, а світловолосі жінки здаються молодшими.

За допомогою зачіски можна скоригувати деякі вади обличчя: довгий ніс буде здаватися меншим, якщо напустити волосся на чоло; до короткого носа більше пасують кучері, до скошеного підборіддя — зачесане назад волосся чи зачіска з проділом та ін. Тимчасово змінити зачіску, не роблячи хімічну завивку чи фарбування, можна скориставшись перукою або шиньйоном. Це створить враження зміни довжини, структури і кольору волосся. Перуки бувають різних фасонів та довжини. Основою її є легка еластична сітка, яка легко надягається на голову і зручна для носія. Якщо у жінки коротка стрижка, то за допомогою шиньйона можна зробити собі пучок чи хвостик, або ж завдяки сучасним засобам «подовжити» волосся.

Взуття. Туфлі ділової жінки — це класичні «лодочки» з підбором близько 4 см синього, чорного, темно-коричневого кольорів. Білий колір взуття — частина вбрання нареченої. Високий підбір прикрашає ногу і «зменшує» стопу, проте високим жінкам він не рекомендується. Каблуки вище 6,25 см викликають підвищену напругу м'язів ніг та ступнів. Якщо їх взувати в ті дні, коли треба довгий час стояти або ходити, то можна нажити неприємностей. При першій же нагоді їх треба знімати. На повних ногах негарно виглядають закриті туфлі, на тонких — зовсім негарно буде виглядати спортивне взуття на товстій підошві.

Панчохи. Панчохи і взуття повинні відповідати одне одному. Щільні панчохи не личать до легкого взуття на високому підборі, а тонкі  - до спортивного взуття.  Неправильно дібрані за кольором панчохи можуть погіршити враження всього костюма. Найбільш сприйнятливі панчохи, колір яких відповідає кольору шкіри.

Панчохи та колготи малинового кольору немає сенс носити під довгою спідницею: малиновий колір — це виклик. Якщо він не підтримується іншим компонентом, скажімо, такого ж кольору міні-спідниця, виникає безглузда строкатість. Агресія поведінки також поєднується, скажімо, з білими колготками, короткою спідницею та туфлями без підборів, Чорні непрозорі колготки з лайкрою збагачують сприйняття образами брутальності і вампіричністю, деяким острахом перед таємничою непрозорістю. Темні панчохи створюють чітку межу закритого і відкритого, збуджуючи чоловіків, котрі найчутливіше відгукуються саме на такі «межі» Додатково може підкреслювати «контраст» і мереживна окантовка верхньої частини панчіх.

Косметичні засоби. На уявлення людини про жіночу красу великий вплив здійснює мода та косметичні засоби, які допомагають жінці виглядати бадьорою, рішучою, впевненою у собі. Слово «косметика» грецького походження і означає мистецтво прикрашати. Вже в часи античності рабині у відведених для цього   приміщеннях  робили   масаж, компреси, маски для обличчя. Древні греки вважали красу складовою частиною здоров'я й використовували різні ароматичні есенції, білила, рум'яна, кармін, мазі тощо. У древніх єгиптянок було прийнято чорнити очі, надаючи їм продовжену форму й малювати зелені кола навколо очей. На Русі ідеалом краси здавна вважались дебелі жінки з білою шкірою і яскравим рум'янцем на всі щоки.

Сьогодні косметичні засоби на діловій жінці повинні бути ледве помітними.

Лише циркові клоуни полюбляють яскраву косметику. Весь світ любить клоунів, але ніхто не дає їм відповідальних доручень.

Краща косметика для ділової жінки та, яку ніхто не помічає. Тут головний принцип: мінімум туші для вій, не занадто яскраві тіні і помада. Макіяж повинен гармоніювати з кольором волосся, розміром та кольором очей, формою обличчя. Макіяж — це декоративна косметика, тактичне призначення якої — надати обличчю естетичність і привабливість. Ось чого не треба забувати, звертаючись до макіяжу. Щоб зробити хороший макіяж, необхідні три умови: набір дорогої косметики, що відповідає кольору обличчя і зовнішньому вигляду, впевнена рука, необхідні засоби та приналежності. Використовуючи поради візажиста, можна отримати досвід вмілого використання косметики як жінкам, так і чоловікам. Вміле використання макіяжу дозволяє не тільки збільшити розміри губ або очей, але й приховати можливі дефекти шкіри зробити більш привабливим свій особистий імідж.

Манікюр. Вже в Давньому Єгипті догляд за нігтями та їх фарбування були традицією. Фараон Нармер (3,5 тис. років до н.е.) полюбляв фарбувати нігті хною. Давні китайці застосовували для цих цілей золото і срібло, а от червоним і чорним кольорами могли користуватись лише імператори. Жінки Сходу в XVII ст. вводили собі під нігті барвники, щоб у них виростали «підфарбовані» нігті. В Європі манікюр став популярним завдяки французькому королю Луі Філіппу (1830 р.). Йому вже тоді регулярно обробляли нігті, наносячи лак, що імітує поверхню здорового нігтя.

І сьогодні добре виконаний манікюр підкоряє оточуючих своєю витонченістю, вишуканою простотою, благородством, природністю ліній і кольоровою гамою.

Парфуми. Різниця між парфумами, туалетною водою та  одеколоном, зважаючи на міжнародні стандарти, полягає в такому:

—духи — 20—30 % ароматичних речовин тримаються 6-8 годин, краще використовувати ввечері, в урочистій та інтимній обстановці;

—парфумована вода  8—12 % ароматичних речовин. Краще використовувати в денний час, аромат зберігається 4—5 годин;

— туалетна вода— 5—8 % ароматичних речовин, зберігає аромат 2—3 години, створює ненав'язливу ауру.

Про вплив запаху на психологічний і фізичний стан людини відомо з давніх часів. Достовірні відомості, що люди навчились виділяти запашні речовини з рослин, відносяться до V тисячоліття до н.е. Так, на глиняній табличці, знайденій в Шумері, згадуються мирт, чебрець, смола дерев й описані способи їх використання. Курильні свічі і кадила здавна використовувались в храмах Індії та Єгипту. Єгипетські фараони не раз воювали за ефірні масла та пахощі. Недарма у Корані записано:

«Духи — це їжа, що пробуджує дух, а дух це верблюд, на якому їде людина».

Більшість народів й до цього часу використовують цілющу силу ефірних масел, їх аромати можуть відновити ауру, допомогти зняти нерівновагу, перевтому, підвищити працездатність. У програмістів кількість помилок знижується на 20% коли вони вдихають запах лаванди, на 33% — від запаху жасмінну, на 54% — від запаху лимону. Фізичну працездатність підвищує масло троянди, коріандру, розмарину. Нервову систему людини стимулює масло гвоздики, кориці, бергамоту, герані.

Користуватись парфумами треба дуже обережно: багато людей мають занадто високу чутливість до запахів. До того ж треба пам'ятати французьке прислів'я: Хто надто пахне —той погано пахне. Запах парфумів не повинен відчуватися далі ніж за 45 см.

Сучасні ділові жінки віддають перевагу дорогим французьким парфумам. Стверженню іміджу жінки-керівника сприяють ледве відчутні квіткові аромати. Купуючи парфуми, недостатньо просто оцінити їх аромат сам по собі. Необхідно перевірити, як він поєднується із запахом шкіри, для чого треба капнути парфуми на руку, трохи розтерти і тільки потім оцінити аромат.

• Прикраси. Використання прикрас — це показник не стільки матеріального достатку жінки, скільки її культури та смаку. Не слід вдягати разом золоті та срібні прикраси. З біжутерією жінкам треба теж бути обачними: вона має бути найвищого ґатунку і від престижних фірм. Біжутерії не повинно бути багато, навіть під час урочистих заходів і свят. Велика кількість блискучих дрібничок може свідчити про недолік чоловічої уваги та певну сексуальну невдоволеність, інколи несвідому.

Прикраси не повинні заважати в роботі. Щодо шлюбних обручок — у деяких фірмах їх не носять за спільною домовленістю, але загалом ті жінки, які перебувають у шлюбі, повинні їх носити. Шлюбна обручка свідчить про певний статус жінки, оскільки статус заміжньої жінки, а тим більше жінки-матері значно вище. Крім того, обручка слугує певною перепоною від небажаних залицянь. Відсутність обручки може свідчити про наявність певних сімейних проблем, або про лідерство в сім'ї.

Сережки, як зазначають дослідники, свідчать про смак жінки, а також про її характер. Так, наприклад:

власниці трикутних сережок динамічні та імпульсивні, представниць слабкої статі просто кипить енергія. Якщо сережки червоні або помаранчеві, жовті чи смарагдові - вона не байдужа до усього нового, незвичайного.

Еліпсоподібні сережки носять переважно романтичні жінки. Жінка дуже вразлива, якщо надає перевагу біжутерії темно-синього кольору.

 Круглі сережки, зазвичай, носять ті, хто шукає справжню гармонію. Такій жінці подобаються чесні люди, вона врівноважена та витримана. Велике значення для неї має вірність.

Власниця чотирикутних сережок — самовпевнена та цілеспрямована, надає перевагу людям справи, які не балакучі, вміють вирішувати свої проблеми.

Сережки з фігурками носять екстравагантні жінки. Сучасна ділова жінка зазвичай стримана в прикрасах. Жіночість проявляється в тому, що на робочому місці на жінку приємно дивитись. Вона приваблива, елегантна, в її кабінеті і за столом чисто, стоять квіти, завжди свіже повітря. Елегантність жінки залежить від її смаку, відчуття моди й інтелекту. Головне — знайти свій стиль і зуміти пристосувати до нього існуючу моду. Є особливо щасливі жінки, яким це вдається з ранньої молодості. Це свого роду талант і, найчастіше,  природжений.  Разом  з тим,  щоб  підтримувати особистий імідж, природні здібності необхідно постійно розвивати.

• Окуляри. Оправа повинна бути середніх розмірів, пластмасова, рогова чи металева. Брюнеткам слід підбирати оправу до кольору волосся, блондинкам та рудуватим — ні в якому разі не під колір волосся, краще коричневу. Бажано уникати темних, димчатих окулярів, жінка в таких окулярах не викликає довіри. Металева оправа надає солідності діловій жінці, але з іншого боку дещо зменшує її привабливість. На роботі краще носити окуляри, а контактні лінзи використовувати для неділових зустрічей.

Взагалі правильно підібрані окуляри надають жінці діловий вираз, збільшуючи шанси особливо маленьких жінок з неяскравою зовнішністю.

•          Головний убір надає жіночому костюму закінчений вигляд. Через це він повинен гармоніювати з ним,  пасувати  за  віком,  бути до лиця. Жінкам з подовженим обличчям не личать шляпи з високим дашком, а також шляпи малих розмірів. Шляпи з широкими полями або дещо відігнутими донизу роблять обличчя більш привабливим.

Жінкам з широкою обличчям не личить шляпа без полів. їм більше до вподоби шляпи з невеликими полями і невисоким дашком.  Молодим жінкам не треба одягати шляпки складних фасонів, їм більше будуть личити маленькі шляпки з полями, відігнутими назад. Літнім жінкам личать шляпи неяскравих тонів з полями відігнутими донизу.

•          Сумочка чи аташе-кейс. Ділова жінка повинна мати шкіряний, бажано темно-коричневий без яскравих металевих прикрас аташе-кейс чи сумочку з якісної шкіри. Ні в якому разі не можна приходити на зустріч з поліетиленовим пакетом.

Психологи зауважують: сумка великого розміру говорить про те, що її власниця дійова  натура з широким світоглядом. Якщо при цьому сумочка строго класичної форми, то її власниця вміє поєднувати роботу з відпочинком. Блискучу сумочку, сумочку прикрашену дорогоцінностями треба носити з дорогою сукнею.

Хоча кулькові ручки вже давно широко використовуються переважною більшістю людей, та все ж не випадково серйозні, державного та міждержавного рівня документи підписуються тільки ручками з перами. Зараз фірми виготовляють спеціальне чорнило для того чи іншого випадку, при чому його рецепт повторити неможливо, а його залишки знищуються.

Золоте перо — показник смаку і статусу в суспільстві. Найкраще золоте перо виробляється з 18 чи 14-каратного сплаву, що відповідає 750-й та 585-й пробам. Серед кращих фірм-виробників — класичний «Паркер», «Монблан», «Пелікан», «Ватерман», «Ротрінг», «Кросе», є непогані моделі у японського «Пайлота».

Наведемо деякі рекомендації щодо придбання та користування авторучками:

Ні в якому разі не можна купувати «солідне перо» у вуличному чи привокзальному кіоску, це краще робити у спеціалізованих магазинах.

Не бажано заправляти ручку першим, що трапилось під руку, чорнилом; фірми, що дбають про репутацію, виробляють своє фірмове чорнило.

 Перо слід промивати хоча б раз на тиждень теплою водою. Якщо є декілька авторучок, краще завести окремий шкіряний футляр.

Не можна класти ручку в нагрудну кишеню піджака: це поганий тон. Фабрики виробляють костюми з довгими внутрішніми кишенями спеціально для цих цілей.

Національні особливості зовнішності жінки

Готуючись до переговорів з партнерами-чоловіками з різних країн, жінкам корисно вносити певні зміни у свій діловий костюм.

Так, американці не надають великої ваги одягу: цілком досить модного, гарно пошитого брючного костюма, бажано помітний та ретельно накладений макіяж. Перевага надається короткій стрижці волосся.

Англійці люблять класику: можна одягнути костюм класичних тонів. Ювелірних прикрас повинно бути якомога менше, макіяж має бути накладений ретельно. Середньої довжини волосся можна вкласти в модну зачіску або зачесати назад.

Німці в питанні щодо одягу консервативні: віддають перевагу класичному костюму, спокійній гамі кольорів, помірному використанню косметики та ювелірних прикрас, скромним зачіскам.

Французи добре знаються і на одязі, і на макіяжі. Притримуються класичного стилю. Костюм можна оживити легким шарфиком із вдало підібраною брошкою.

Італійці досить експресивні, дуже вибагливі щодо кольору одягу, тому при спілкуванні з  ними не слід використовувати більше трьох кольорів, не враховуючи напівтони. Як варіант можлива яскрава триколірна сукня та піджак, в якому повторюється один з цих кольорів. Вибір зачісок Широкий: від вільно спадаючих локонів до короткої стрижки.

Іспанцям подобається в одязі сполучення чорного з білим чи чорного з червоним із оздобленням золотом. Волосся іспанці люблять стягувати в тугий пучок.

Грекам близький силует із тканини з м’якими складками, гама пастельних кольорів, легкий макіяж та каскад волосся, що спадає на плечі. Лоб відкритий, волосся зачесане назад.

Поляки гарно сприймають одяг яскравих тонів, вузькі спідниці, сукні з невеликою кількістю ювелірних прикрас. А перед зустріччю з мусульманином краще підібрати більше яскравих прикрас.

Одяг для офіційних прийомів

Для чоловіків. До восьмої години — чоловіку краще одягати костюм будь-якого неяскравого кольору. Після 2000 години або з нагоди національного свята чи від імені голови держави або уряду — чорного або темно-синього кольору. Для вечірніх прийомів необхідний фрак або смокінг (останній, до речі, ввів у вжиток лорд Друзеленд в останній чверті XIX століття). Ввечері до фрака обов'язковий білий жилет, у дуже святкових випадках — чорний. Фрак вимагає накрохмаленої маніжки, білої краватки-метелика (навіть коли траур), лакованих черевиків, чорних шкарпеток. Вилоги фрака з чорного шовку, на штанях — два галуни. Смокінг, зазвичай, шиється з тонкого сукна, одно - чи двобортний з чорними атласними вилогами, із зовнішнього боку штанів проходить одна атласна стрічка — галун.

Якщо в запрошенні на офіційний прийом написано: «вечірній костюм» слід одягати фрак або смокінг. Якщо вказано «малий вечірній туалет» одягається смокінг. Якщо його немає комбінований вечірній костюм, але не фрак!

Головна вимога до вечірнього одягу — охайність. Костюм завжди повинен бути ретельно відпрасованим, без плям, сорочка свіжою, взуття начищене до блиску і без збитих підборів.

Для жінок. Жіночий одяг для офіційних прийомів, як правило, може бути різноманітним, але з дотриманням певних вимог. До 20-ої години може бути вовняна спідниця з блузкою, сукня звичайної довжини, сукня-костюм або просто костюм. Фасон має бути строгий, рукави довгі, виріз невеликий. Сукня і аксесуари мають бути витримані в одній кольоровій гамі. Не варто поєднувати в ансамблі більше двох кольорів. Добре, якщо основні предмети одягу відрізняються за кольором від додаткових, але в міру. До чорного пальта, наприклад, достатньо двох червоних предметів, наприклад сумку і туфлі. Жовтий і коричневий кольори добре поєднуються із зеленим, червоний чудово гармонує з білим кольором.

Психологи зауважують, що змінюючи колір шкарпеток, шарфа чи светра, людина не змінює своєї сутності, але капелюшок може вчинити дивну метаморфозу з його власницею: нудну вчительку зробити «фатальною» жінкою.

На офіційному прийомі жінка може залишатись у капелюшку (господиня ж прийому капелюшок не одягає). Доречно згадати німецьке прислів'я: Капелюх надає хоробрості. Після 20-ої години на жінці повинна бути вечірня сукня, до якої капелюшок не вдягається. Рукавички: чим коротший рукав сукні, тим довші вони мають бути. Під час вечері слід розстебнути ґудзики на зап'ясті, вивільнити кисть та акуратно обгорнути саму рукавичку у вигляді манжети навколо зап'ястя.

 

 

21