yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізика->Содержание->Етап 1. Перевірка залежності прискорення від сили при сталій масі системи

Физика

5    Обчисліть еквівалентну масу системи за допомогою співвідношення . Результат запишіть у табл. 2.2.2.

6    Установіть на секундомірі нульові значення часу. Для цього натисніть на кнопку “Сброс”. Підніміть тягарець А на вибрану висоту h1. (Далі у всіх дослідах ця висота повинна бути однаковою). Коли коливання тягарців припиняться, за допомогою пускового пристрою 9 увімкніть секундомір та звільніть блок 1. Тіло А почне рухатися. Коли воно торкнеться столика 3, спрацює вимикач, який зупинить секундомір. Значення часу падіння й висоти h1 запишіть у табл. 2.2.2.

7    Повторіть дії, що описані в пункті 6 ще чотири рази.

8    Використовуючи співвідношення (2.2.6), обчисліть результуючу силу , що діє на систему тягарців. Прискорення вільного падіння візьміть таким, що дорівнює  м/с2. Результат запишіть у табл. 2.2.2.

9    Визначте середнє значення часу , а також повну похибку вимірювання  (похибка приладу дорівнює 0,01 с), використовуючи відповідні формули для прямих вимірювань. Результати занесіть до табл. 2.2.2.

10  Розрахуйте середнє значення прискорення . Результат запишіть у табл. 2.2.2.

11  Перекладіть із тягарця Б на тягарець А додатковий тягарець масою .

12  Аналогічно до пункту 6 проведіть вимірювання часу  п’ять разів. Висоту підйому тіла А  виберіть такою, що дорівнює висоті h1. Значення  та  запишіть у табл. 2.2.2.

 

Таблиця 2.2.2

Номер

досл. (і)

Номер

досл. (і)

Номер

досл. (і)

1

 

 

1

 

 

1

 

 

2

 

2

 

2

 

3

 

3

 

3

 

4

 

4

 

4

 

5

 

5

 

5

 

Сер.

 

Сер.

 

Сер.

 

=

=

=

=

=

=

=

=

=

 

13  Обчисліть еквівалентну масу системи для такого випадку: . Результат запишіть у табл. 2.2.2.

14  Використовуючи співвідношення (2.2.6), обчисліть результуючу силу , що діє на систему тягарців. Результат запишіть у табл. 2.2.2.

15  Визначте середнє значення часу , а також похибку його вимірювання , використовуючи відповідні формули для прямих вимірювань. Результати занести у табл. 2.2.2.

 

22