yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізика->Содержание->Визначимо коефіцієнт відновлення відносної швидкості та енергію дисипації для частково пружного зіткнення кулі та маятника

Физика

 

Таблиця 2.4.1

m1 =  <m1>  ±  Δm1 = (10,60±0,10) г

m2=  <m2>  ±  Δm2 = (60,30±0,10) г

l=  <l>  ±  Δl = (35,00±0,10) cм

g=  <g>  ±  Δg = (9,810±0,010) м/с2

 

2    Кришку 3 (рис. 2.4.1) встановити на одну з основ циліндра 2 так, щоб куля 4 могла влетіти всередину циліндра 2 і застрягти у пластиліні. Тобто відбуватиметься абсолютно непружний удар.

3    Виміряти за допомогою лінійки 1 початкове положення балістичного маятника. Опустити кулю гострим кінцем у верхній отвір трубки 5 і визначити за шкалою лінійки 1 максимальне переміщення балістичного маятника  після абсолютно непружного удару відносно початкового положення. Дослід виконати 5 разів, результати вимірювань  занести до табл. 2.4.2. Зверніть увагу: у кожному досліді куля має опускатись у верхній отвір трубки 5 однаково. У всіх експериментах (у тому числі й для частково пружного удару) початкова швидкість кулі повинна бути однаковою.

4    Запишіть у табл. 2.4.2 похибку приладу . Визначте середнє значення переміщення , випадкову похибку вимірювання , а також загальну похибку , використовуючи відповідні формули для прямих вимірювань. Результати обчислень занесіть до табл. 2.4.2.

 

Таблиця 2.4.2

Абсолютно непружний удар

Частково пружний удар

Номер

досл. (i)

, см

Номер

досл. (i)

, см

1

 

1

 

2

 

2

 

3

 

3

 

4

 

4

 

5

 

5

 

=            =

=            =

±=

±=

 

5    Обчисліть середнє значення енергії дисипації для абсолютно непружного удару за допомогою формули (2.4.21), а також похибку цієї енергії за формулою

             .                                                                                          (2.4.26)

6    Результат запишіть у вигляді

                                   .

 

 

Визначимо коефіцієнт відновлення відносної швидкості та енергію дисипації для частково пружного зіткнення кулі та маятника

7    Кришку 3 (рис. 2.4.1) встановити на таку основу циліндра 2, щоб куля 4 потрапляла в кришку і відбивалася від неї. Тобто буде відбуватися частково пружний удар.

8    Виміряти за допомогою лінійки 1 початкове положення балістичного маятника. Опустити кулю тупим кінцем у верхній отвір трубки 5 і визначити за шкалою лінійки 1 максимальне переміщення балістичного маятника  після абсолютно непружного удару відносно початкового положення. Дослід провести 5 разів, результати вимірювань  занести до табл. 2.4.2. Зверніть увагу: у кожному досліді куля повинна опускатись у верхній отвір трубки 5 однаково. У всіх експериментах (у тому числі й для абсолютно непружного удару) початкова швидкість кулі повинна бути однаковою.

 

31