yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->Тестування функціональної підготовленості при виконанні стандартних та максимальних навантажень.

Физиология

Тестування функціональної підготовленості при виконанні стандартних та максимальних навантажень.

Про функціональної підготовленості спортсменів судять як за показниками в стані спокою, так і щодо змін різних функцій організму при роботі. Для тестування використовують стандартні і граничні навантаження, причому стандартні навантаження підбирають такі, які доступні всім обстежуваним особам незалежно від віку і рівня тренованості. Граничні ж навантаження повинні відповідати індивідуальним можливостям людини.Зміни фізіологічних показників у тренованих і нетренованих осіб при стандартних і граничних навантаженнях мають принципові відмінності.У разі стандартних навантажень регламентується потужність і тривалість роботи. Здається частота педалювання на велоергометрі і величина подоланого опору, висота сходинок і темп сходження при степ-тестах, тривалість роботи та інтервали між пробами і т. п., тобто всім обстежуваним пропонується однакова робота.У цій ситуації краще підготовлена ​​людина, працюючи більш економно за рахунок досконалої координації рухів, має невеликі енерговитрати і показує менші зрушення в стані рухового апарату і вегетативних функцій.У разі виконання граничних навантажень тренований спортсмен працює з більшою потужністю, виконує свідомо більший обсяг роботи, ніж непідготовлена ​​людина. Незважаючи на економічність окремих фізіологічних процесів і високу ефективність дихання і кровообігу, для виконання граничної роботи тренований організм спортсмена витрачає величезну енергію і розвиває значні зрушення в моторних і вегетативних функціях, зовсім недоступні для непідготовленої людини. При виконанні стандартних навантажень працездатність спортсменів оцінюється прямими показниками - за величиною і потужності виконаної роботи і непрямими показниками-за величиною функціональних зрушень в організмі. У тренованих спортсменів, що володіють більш широким діапазоном функціональних резервів, відзначається значне збільшення функціональних показників, яке не може бути досягнуто нетренованими особами.

Характеристика хронічного втоми та перевтомлення.

Хронічна втома (неврастенія) - це хвороба, з якою можна і потрібно впоратися, і зробити це необхідно якомога          скоріше, адже чим далі, тим все буде тільки гірше.В основі цієї хвороби лежить психічне виснаження, яке призводить до збоїв нервової системи. І на перших порах хвороба не відразу виявляє себе і яке той час може протікати майже не помітно тому, що організм компенсує локальні збої за рахунок інших своїх можливостей і сам намагається відновитися, але ці його запаси не безмежні, вони все більше розтринькуються і в якій то момент людина розуміє що він втомився, і не просто втомився, а втомився як собака.При хронічній втомі мозок перестає виконувати свої захисні функції і поступово висушив від перевантажень, втрачає можливість правильно сприймати що відбувається, роздумувати, робити вірні висновки і т.д. Начебто і розумієш, але додумати і що то вирішити до кінця, не можеш. У голові може бути багато хороших ідей, але всі думають тільки на половину і до логічного кінця нічого, за великим рахунком, не доходить.У цьому стані людина настільки ослаблений що поступово, з розвитком хвороби, втрачає себе як особистість. Він майже не здатний контролювати свої думки і емоційні стани, які змінюються з швидкістю блискавки із сплеску радості в сльози. Часте і тривале, песимістичний настрій, справи якщо і йдуть то з натугою, а багато хто або закидаються, або виходять погано                                                                                                                                                                  Перевтомлення– це стан організму на межі патології, який розвивається під впливом тривалої та невпинної роботи в стані стомлення або тоді, коли регламентуючий відпочинок між циклами роботи є недостатнім для відновлення й характеризується об’єктивно-суб’єктивними ознаками стомлення, а в професійній діяльності з’являються грубі помилки в роботі.Таким чином, перевтомлення з’являється в разі порушення режиму праці й відпочинку, що супроводжується відчуттям стомлення вже перед початком роботи, об’єктивним зниженням якісних та кількісних показників роботи з різким зменшенням рівня безпеки діяльності і збільшенням періодів в динаміці працездатності.           Ознаки перевтомлення:1)байдужість до роботи та її можливі наслідки;2)зміни звичайної поведінки особистості;3) підвищена конфліктність, роздратованість;4)замкненість;5) неадекватна реакція на жарт;6) бурхлива реакція на будь-яке зауваження;7)безсоння або сонливість;8)пітливість чи сухість шкіри;9)почервоніння чи блідість.

 

 

17