yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->Фізіологічна характеристика стану передстартової апатії.

Физиология

Фізіологічна характеристика стану передстартової апатії.

Передстартова апатія зумовлена перевагою процесів гальмування, що прийшли на зміну надмірному збудженню в ЦНС. Зміни вегетативних і соматичних функцій в умовах апатії виражені несуттєво. Причиною виникнення апатії може бути перенесення часу старту, страх зустрічі з сильним суперником тощо. Спортсмен не впевнений в своїх силах, у нього з'являється бажання відмовитись від змагань. Пригнічення спортсмена перед стартом майже завжди веде до зниження спортивного результату. Стан апатії частіше виникає у осіб з низьким рівнем натренованості.

Фізіологічна характеристика статичних навантажень.

Фізичні вправи - це рухова діяльність, за допомогою якої вирішуються завдання фізичного виховання - освітня, виховна та оздоровча. Фізичні вправи надзвичайно різноманітні. Для їх класифікації неможливо застосувати один єдиний критерій. Цим пояснюється наявність різних систем фізіологічної класифікації за різними критеріями, покладеним в їх основу.Відповідно до типу скорочення основних м'язів, що здійснюють виконання даної вправи, всі фізичні вправи можна розділити відповідно на статичні і динамічні. До статичних вправ відноситься, наприклад, збереження фіксованого пози при утриманні стійки на кистях (у гімнастів), в момент пострілу (у стрільця). Більшість фізичних вправ відноситься до динамічних. Такі всі види локомоций: ходьба, біг, плавання та ін.Статична робота характеризується тим, що м'язи скорочуються без наступного розслаблення. При такій роботі (а точніше при такому зусиллі) не відбувається переміщення тіла або окремих його частин в просторі, зовнішня робота м'язів відсутня. Однак, не дивлячись на це, на її підтримання витрачається дуже велика кількість енергії. Це в першу чергу стосується тих м'язів, які тривалий час перебувають у тетанічному скороченні, наприклад при утриманні тягаря на витягнутій руці. Статична робота може здійснюватись і при тонічному напруженні м'язів (сидіння, стояння та ін.), при якому витрачається значно менше енергії, ніж при тетанічному. В обох випадках робота виконується в ізометричному режимі. Прикладом статичної роботи м'язів є: лежання (плавання, стрільба), сидіння (на коні, велосипеді, в човні та ін.), стояння "ноги нарізно" (стрільба, фехтування), стояння "ноги разом" ("струнко"), стояння "ноги на одній лінії" (на колоді), стояння на одній нозі, на мильцях (гімнастика), на ковзанні (фігурне катання), виси і упори (гімнастика). Всі ці види статичної роботи забезпечують ту чи іншу поставу тіла, за якої відбувається виконання фізичних вправ.

Роль фізичної культури в умовах сучасного життя людини.

Людина не може жити у відриві від зовнішнього середовища. Організм людини, будучи відкритою системою, тісно пов'язаний з нею - він отримує з повітря кисень для дихання, їжу для енергозабезпечення життєдіяльності, різного роду інформацію із соціального оточення для свого розвитку. Багато впливу чинять несприятливий вплив, і людині необхідно приймати спеціальні заходи для підтримки своєї працездатності і здоров'я.

В процесі еволюції тваринного світу, в тому числі людини, багато органів і системи організму формувалися в тісному взаємозв'язку з різного роду рухами. Без роботи м'язів неможливо переміщення людини в просторі, здійснення зовнішнього дихання, перекачування крові серцем, просування їжі по травному тракту, робота сечостатевої системи, передача звукових хвиль в слуховому апараті, пошукова функція очі і читання тексту, вимовляння слів і багато інших функцій.Наростаюче в сучасному світі обмеження рухливості суперечить самій біологічній природі людини, порушуючи функціонування різних систем організму, знижуючи працездатність і погіршуючи стан здоров'я. Чим більше прогрес звільняє людину від фізичної праці і зайвих рухів, тим більше зростає необхідність компенсації рухової активності.У цих умовах очевидна роль розвитку масових форм фізичної культури.Прилучення до фізичної культури дуже важливо для жінок, від здоров'я яких залежить якість потомства; для дітей і підлітків, розвиток організму яких вкрай потребує високому рівні рухливості; для осіб похилого віку з метою збереження бадьорості та довголіття.За останній час, поряд з багатьма негативними демографічними явищами, виявляється зростання проявів фізіологічної незрілості. Дитина народжується доношеною, з нормальною вагою і довжиною тіла, але у функціональному відношенні недостатньо зрілим. Це проявляється в його зниженою рухової активності, м'язової слабкості, швидкої стомлюваності, зниженні стійкості до простудних та інфекційних захворювань, нестійкими емоційними реакціями, слабким типом нервової системи. Результатом фізіологічної незрілості є недостатній розвиток фізичних якостей і навичок, ожиріння, розвиток короткозорості, викривлення хребта, плоскостопість, дитячий травматизм. Розвиток масової фізичної культури і спорту не тільки забезпечує збереження здоров'я і підвищення працездатності, а й сприяє заповненню дозвілля та відволіканню населення, особливо підлітків, від шкідливих звичок-куріння, алкоголізму та наркоманії.Для цього необхідно мотивувати у населення високу потребу в заняттях фізичною культурою. Спортивні досягнення видатних атлетів надихають великі маси людей і сприяють їх залученню до систематичних спортивних занять. Справедливо зазначав засновник сучасного олімпізму П'єр де Кубертен: для того, щоб 100 чоловік займалися фізичною культурою, потрібно, щоб 50 осіб займалися спортом; для того, щоб 50 осіб займалися спортом, потрібно, щоб 20 чоловік були висококваліфікованими спортсменами, а для цього необхідно, щоб 5 чоловік могли показати дивовижні досягнення

 

 

24