yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->1.Фізіологічна характеристика рухової якості «швидкість».

Физиология

1.Фізіологічна характеристика рухової якості «швидкість».

Згідно з другим законом Ньютона, чим більше зусилля (сила), прикладена до маси, тим. більше швидкість, з якою рухається дана маса. Таким чином, сила скорочення м'язів впливає на швидкість руху: чим більше сила, тим швидше рух. Швидкість спринтерського бігу залежить від двох чинників: величини прискорення (швидкості розбігу) і максимальної швидкості. перший фактор визначає, як швидко спортсмен може збільшити швидкість бігу. Цей фактор найбільш важливий для коротких відрізків дистанції (10-15 м) в бігу, для ігрових видів спорту, де потрібно максимально швидке переміщення тіла з одного положення в інше. для більш довгих дистанцій важливіше максимальна швидкість бігу, ніж величина прискорення. Якщо спортсмен має високий рівень обох форм прояву швидкості, це дає йому

велику перевагу на спринтерських дистанціях. Ці два фактори швидкості бігу не мають тісного зв'язку один з одним. У одних спортсменів повільне прискорення, але вони володіють великою максимальною швидкістю, у інших, навпаки, швидке прискорення і відносно невелика максимальна - швидкість. Одним з важливих механізмів підвищення швидкісного компонента потужності служить збільшення швидкісних скорочувальних властивостей м'язів, іншим - поліпшення координації роботи м'язів. Швидкісні скоротливі властивості м'язів значною мірою залежать від співвідношення швидких і повільних м'язових волокон. У видатних представників швидкісно-силових видів спорту (особливо у спринтерів) відсоток швидких м'язових, волокон значно вище, ніж у неспортсменов, а тим більше ніж у видатних спортсменів, тренирующих витривалість.

 

 

 

Фізіологічна характеристика стандартних ациклічних рухів.

Фізичні вправи - це рухова діяльність, за допомогою якої вирішуються завдання фізичного виховання - освітня, виховна та оздоровча.

Аціклічні Вправи являютя собою комбінацію елементів, І, як в ціклічній діяльності, шкірних елемент за механізмом ланцюгових рефлексів запускається в Хід попереднім и візначає з'явиться наступний. Але на підміну від ціклічніх вправо тут кожний елемент комбінації має самостійне значення.Аціклічні вправи закріплюються в корі великого мозку, як и ціклічні вправо, у вигляді динамічніх стереотіпів У основі багатьох видів аціклічніх вправо (Наприклад, гімнастічні вправо) лежить формування складної системи дінамічніх стереотіпів, шкірних Із якіх візначає виконання будь-якого складного елемента праворуч.  .За характером роботи м'язів аціклічні Вправи бувають швидкісно-силові и власне силові. До швидкісно-силових вправо відносяться штовхання ядра метанні диска, молота, списа, гранати, удари по м'ячем при грі у волейбол, футбол та ін. У цих вправах маса легкоатлетичних снарядів (предметів) відносно невелика, а Прискорення ровері. Завдяк цьом в кінці руху досягається велика швидкість переміщення масі. Сила м'язів у швидкісно-силових вправо в основному проявляється у Швидкості їх скорочення. Існує пряма залежність между цімі двома параметрами руху: чім більша сила м'язів, тім більша швидкість переміщення масі снаряда в просторі .. Аціклічні Вправи являютя собою роботу Зі змінною інтенсівністю - від максімальної до перемінної. У зв'язку з тим, что робота віконується за короткий час (в межах хвилин), діяльність серцево-судінної та других систем (діхальної) посілюється НЕ Дуже - Збільшення серцевий скорочення  і дихальніх рухів в основному відбувається по закінченні праворуч. Киснево запит на аціклічні вправи невеликій і не завжди може  задовольняти Повністю під час роботи. Киснево борг теж невеликий і швидко ліквідовується. Робота дихальної  і серцево-судінної систем не така стійка, як при віконанні ціклічніх вправо. Метання легкоатлетичих снарядів и багато вправо спортивної гімнастикі віконуються при затрімці дихання, що дає можлівість здобудуть додаткову силу м'язів. Фіксація грудної клітки при цьому створює більш спріятліві біомеханічні умови для виконання вправи силового характеру - з'являється нерухомости опора для руху кінцівок. Крім того, затримки дихання супроводжується натужування.   

 

28