yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->Фізіологічна характеристика нестандартних рухів.

Физиология

Фізіологічна характеристика нестандартних рухів.

До нестандартних або ситуаційним рухам відносять спортивні ігри та єдиноборства. До цієї ж групи зараховують кроси за великої складності профілю сучасних трас. Для цих рухів характерні:

 

• змінна потужність роботи, сполучена з постоянньмі змінами структури рухових дій і направлення рухів;

 

• мінливість ситуації, поєднується з дефіцитом часу.

 

Нестандартні вправи характеризуються ациклической або змішаною структурою рухів, переважанням динамічної швидкісно-силової роботи, високою емоційністю.

Відносно ДНС пред'являються високі вимоги до «творчої» фунщіімозга через відсутність стандартних програм рухової діяльності. Особливе значення мають процеси сприйняття і переробки інформації у вкрай обмежені інтервали часу, що вимагає підвищеного рівня пропускної здатності мозку. Спортсмену необхідна не тільки оцінка поточної ситуації, а й передбачення можливих її майбутніх змін, тобто розвинена здатність до екстраполяції.

Заняття ситуаційними вправами розвивають в руховому апараті високу збудливість і лабільність скелетних м'язів, хорошу синхронізацію швидкісних можливостей різних м'язових груп. Розвиток сили і швидкісно-силових здібностей допомагає здійсненню точних і різких кидків і ударів. Потрібна також хороша гнучкість і витривалість.

Енерговитрати в ситуаційних вправах порівняно низька, ніж в циклічних  величину кисневого боргу.

Основною характеристикою вегетативних функцій в ситуаційних рухах є не досягнутий під час навантаження робочий рівень, а ступінь його          відповідності потужності роботи в даний момент. ЧСС, постійно змінюючись, коливається, в основному, в діапазоні від 130 до 180-190 уд • хв; частота дихання - від 40 до 60 вдихів в 1 хв. Величини ударного і хвилинного об'єму крові, глибини і хвилинного обсягу дихання, МПК при роботі скромніше, ніж у спортсменів в циклічних видах спорту. У зв'язку з великими втратами води, а також робітниками енерговитратами, маса тіла спортсмена, особливо після змагальних навантажень, знижується на 1-3 кг. Ведучими системами є ЦНС, сенсорні системи, руховий апарат.

 

 

30