yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->Форми проявлення та механізми розвитку гнучкості.

Физиология

Форми проявлення та механізми розвитку гнучкості.

Під гнучкістю розуміють морфофункціональні властивості опорно-рухового апарату, що визначають ступінь рухливості його ланок. Вимірником гнучкості служить максимальна амплітуда рухів

Вся рухова діяльність людини визначається будовою і властивостями його тіла. Різноманіття властивостей людського тіла дає надзвичайне багатство і різноманітність рухів, які проявляються в переміщеннях тіла людини в просторі і в часі. Здатність людини виконувати рухи з максимальною амплітудою зазвичай визначають терміном «гнучкість». Як рухово-координаційна якість, гнучкість можна визначити також і як здатність людини змінювати форму тіла і його окремих ланок в залежності від рухової задачі. Достатня гнучкість суглобово-зв'язкового апарату дозволяє порівняно легко виконувати різні рухи, що є свідченням певного рівня фізичної підготовленості. Залежно від ступеня розвитку гнучкості людина може прийняти потрібне положення тіла в просторі, утримувати це положення певну кількість часу, виконувати рухи з необхідною амплітудою. Зниження здатності вільно і природно приймати будь-яку необхідну позу, розтяжності м'язових і сполучних тканин - одна з ознак намітилася тенденції до погіршення інтегрального фізичного стану організму людини.

Гнучкість як координаційно-рухова якість.Основу гнучкості як координаційно-рухової якості складають наступні компоненти: особливості будови суглобово-зв'язкового апарату; стан збудливості і розтяжності м'язів, ступінь м'язово-суглобової чутливості.

За способом прояви гнучкість поділяють на динамічну і статичну. Динамічна гнучкість проявляється у рухах, а статична - в позах.

Виділяють також загальну і спеціальну гнучкість. Загальна гнучкість характеризується високою рухливістю (амплітудою рухів) у всіх суглобах (плечовому, ліктьовому, гомілковостопному, хребта та ін); спеціальна гнучкість - амплітудою рухів, відповідної техніці конкретного рухового дії.

 

 

                

 

8