yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Гігієна фізичної культури

низької температури

 

При участі в лижних гонках, заняттях гірськолижним і санним спортом, бобслеєм, ковзанярським спортом та ін. переохолодження і виникнення відморожень – нерідке явище. Причиною відморожень може бути не тільки низька температура повітря, але й інші метеорологічні фактори. Так, підвищена вологість і велика швидкість руху повітря викликають відмороження навіть при невеликому морозі. Виникненню відморожень сприяють також відсутність активних рухів, мокрий одяг і взуття, сильне загальне охолодження організму, перевтома і т.п.  Найчастіше  відмороження ніг виникають при вузькому і тісному взутті, а також при здавлюванні кровоносних судин шнурками чи лижними кріпленнями.

Профілактика відморожень полягає насамперед в усуненні всіх причин, що їх викликають. Тривалі тренувальні заняття і туристичні походи не рекомендується проводити при температурі повітря нижче 20 °С і сильному вітрі. При холодній і вітряній погоді необхідно ретельно підбирати одяг і взуття.

Перед тренуванням чи лижним походом варто обов'язково приймати гарячу їжу, тому що це сприяє підвищенню температури кінцівок, що досягає свого максимуму через 3-4 год. після їжі.

Під час тренування спортсмени повинні увесь час знаходитися в русі. Відпочивати можна тільки в місцях, захищених від вітру. Не можна під час відпочинку сідати на сніг. Варто всіляко берегти одяг і взуття від намокання. Необхідно добре знати перші ознаки відмороження і постійно стежити один за одним, звертаючи особливу увагу на забарвлення шкіри обличчя, носа, вух.

Відповідний одяг має особливе значення при масових заняттях фізкультурою.

У раціоні харчування зростає відсоток тваринних жирів. Після змагань тваринні жири і заливні блюда виключаються. Додатково до вітамінного комплексу рекомендується прийом вітамінів С, Е, Д.

У зв'язку з різким зниженням чи повною відсутністю сонячної радіації в осінньо-зимовий період доцільно проводити ультрафіолетові опромінення спортсменів і кварцування стоп (5-20 біодоз), прийом вітаміну С (2-3 г на добу).

 

 

13