yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->ОСНОВИ ГІГІЄНИ СПОРТИВНИХ СПОРУД

Гігієна фізичної культури

ОСНОВИ ГІГІЄНИ СПОРТИВНИХ СПОРУД

 

Спортивні споруди повинні відповідати визначеним санітарно-гігієнічним положенням, що містяться в спортивно-технічних вимогах, зазначених в основних документах. Проекти будівництва і реконструкції спортивних споруд узгоджуються з місцевими органами Державного санітарного нагляду. Після здачі спортивних споруд в експлуатацію працівники санітарно-епідеміологічних станцій і лікарсько-фізкультурних диспансерів, а також фахівці з фізичної культури і спорту повинні систематично проводити поточний санітарний нагляд. Зауваження і пропозиції представників органів санітарного нагляду записуються в санітарний журнал, що повинний бути на всіх спортивних спорудженнях. Крім того, на кожному спортивному об'єкті необхідно мати правила внутрішнього розпорядку, погоджені із санітарно-епідеміологічною станцією. Відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічних норм змісту й експлуатації спортивних споруд несе адміністрація даного спорудження. При порушенні санітарно-гігієнічних правил адміністрація притягується до відповідальності.

Важливе гігієнічне значення має правильне розміщення спортивних споруд, що сприяє поліпшенню умов для занять фізичними вправами і спортом, їхньому оздоровчому впливу. Мережа фізкультурно-спортивних споруд проектується як елемент системи культурно-побутового обслуговування населення міста і селищ міського типу відповідно до  їхньої планувальної структури.

При плануванні розміщення спортивних споруд необхідно приймати до уваги дані рози вітрів. Спортивні споруди варто розташовувати на ділянках, що мають невеликі ухили, на південних схилах, захищених від пануючих вітрів, і по можливості в місцях, що мають достатній ступінь озеленення. Ці фактори значною мірою  поліпшують мікрокліматичні умови.

Рівень ґрунтових вод повинний знаходитися не менше, ніж на 0,7 м нижче оцінки спланованої поверхні відкритих спортивних споруд, а при будівництві басейну – нижче найбільш низько розташованої частини конструкції басейну. По периметру ділянки спортивних споруд передбачаються вітро- і пилезахисні смуги із деревних і чагарникових насаджень різної висоти, шириною не менш 10 м.

 

 

23