yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Фізиологія та анатомія->Содержание->Ультрафіолетове випромінювання

Гігієна фізичної культури

Ультрафіолетове випромінювання

Біологічна дія сонячних ультрафіолетових променів виявляється насамперед  у їхньому позитивному впливі на організм людини. Відомо, що при тривалому недоліку сонячного світла порушується фізіологічна рівновага організму, розвивається своєрідний симптомокомплекс, іменований „світловим голодуванням”. До людей, які відчувають це „голодування”, відносяться спортсмени (борці, гімнасти, штангісти, плавці, ігровики й ін.).

Однак спортсменам варто уникати тренувань у денний час на відкритих площадках. Особливо не показане штучне УФ-опромінення і „загоряння” на пляжах у період підготовки до змагань. Ці процедури ведуть до зниження імунітету, простудним захворюванням і в остаточному підсумку – до зниження спортивної працездатності, порушення сну й інших негативних явищ.

Спортсмени, схильні до застуд (у них, як правило, знижений імунітет), в осінньо-зимовий період проходять УФ-опромінення стоп (5-20 біодоз) і прийом впродовж 5-7 днів аскорбінової кислоти (2-3 г на добу), а також інгаляції інтерферону чи фітонцидів.

Найбільш часто наслідком недостатності сонячного світла є недостатність вітаміну Д, ослаблення захисних реакцій організму, загострення хронічних захворювань, функціональні розлади нервової системи (неврози).

УФ-опромінення суберітемними і малими ерітемними дозами має сприятливу стимулюючу дію на організм. Воно широко застосовується в дитячих дошкільних установах, школах, вузах (особливо в спеціальних медичних групах) і особам, що займаються масовими видами фізкультури.

У зимовий час необхідно кварцування залів, кімнат відпочинку, роздягалень, також необхідні вологе прибирання, провітрювання. У кімнатах відпочинку і спальнях включають аероіонізатори.

 

7