yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->12.2. ЗБАГАЧЕННЯ РУД ЧОРНИХ МЕТАЛІВ

Гравітаційні процеси збагачення

12.2. ЗБАГАЧЕННЯ РУД ЧОРНИХ МЕТАЛІВ

 

Крім вуглезбагачувальних фабрик найбільше застосування гравітаційна технологія знайшла на залізорудних підприємствах.

Гравітаційна технологія як один з основних збагачувальних процесів застосовується при переробці бідних залізних руд, але вона може бути використана й при переробці інших типів руд, за винятком магнетитових.

Окиснені залізні і марганцеві руди багатьох видів містять глинисті включення, тому однією з підготовчих операцій є промивка. Марганцеві руди промивають звичайно в одну стадію в бичових машинах, які найбільш інтенсивно руйнують глину. Залізні руди в більшості випадків піддають багатостадійній промивці. Дезинтеграція важкопромивних залізних руд здійснюється за багатоопераційною схемою (рис. 12.12).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При збагаченні руд з крупним і агрегатним вкрапленням доцільне використання важкосередовищної сепарації (12.13).

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гематитові руди із застосуванням відсадки збагачують за схемою (рис. 12.14), що включає дроблення і попередню класифікацію на вузькі машинні класи. Класи 12 – 30; 6 – 12; 3 – 6; 1,5 – 3 мм роздільно піддають відсадженню з одержанням кондиційних концентратів і відходів. Одержувані при відсадці промпродукти після попереднього подрібнення об'єднують з класом 0 – 1,5 мм і збагачують в окремому циклі магнітною сепарацією в декілька стадій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У схемах збагачення марганцевих руд відсадка також застосовується в різних стадіях збагачення в поєднанні з важкосередовищною і магнітною сепарацією, флотацією.

При переробці оксидних марганцевих руд, що містять псиломелан (Mn2O3) і піролюзит (MnO2), технологічною схемою (рис. 12.15) передбачається дроблення в чотири стадії до 20 мм з подальшою промивкою в горизонтальних промивних машинах і відсадкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При переробці карбонатних марганцевих руд, що містять манганокальцит [(Ca, Mn)CO3] і кальцієвий родохрозит (MnCO3), можливе використання схеми, що наведена на рис. 12.16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43