yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Декрет про встановлення максимуму на зерно (4 травня 1793 р.)

Їсторія держави і права зарубжних країн

Декрет про встановлення максимуму на зерно (4 травня 1793 р.)

(Витяги)

1. Негайно після опублікування даного декрету всі торговці і власники зерна і борошна повинні зробити заявку про кількість і якість належного їм зерна муніципалітетові за місцем свого проживання, а також приблизно вка­зати ту кількість зерна, яка лишається ще необмолоченою; Директорії дис-триктів призначають комісарів для нагляду за виконанням цього заходу в різних муніципалітетах.

5.Особи, які не подали підписаної в статті 1 заявки або подали брехли­ві відомості, підлягають карі у вигляді конфіскації незаявленого борошна або зерна на користь бідним даної комуни.

6.Зерно або борошно можуть продаватись тільки на тих публічних ринках або майданах, де вони продаються звичайно, під страхом штрафу в розмірі не менш 300 і не більш 1 тис. ліврів, який накладається однаково як на продавця, так і на покупця.

379

9.         Адміністративна і муніципальна влада уповноважується також, коле­ на в своїй окрузі, зобов'язувати всіх торговців, землеробів або власників зерна чи борошна привозити на ринки необхідну кількість цих продуктів, щоб держати ринки досить постаченими.

10.       Вони можуть також реквізувати робітників, щоб обмолотити жито в снопах в разі відмови фермера або власника.

25.Для встановлення максимуму ціни на зерно в кожному департа­менті Директорії дистрикту повинні надіслати до Директорії свого департа­менту таблицю ринкових торгових записів своєї округи з 1 січня до 1 травня поточного року. Обчислена на підставі цих таблиць середня ціна, по якій ко­жен сорт зерна продавався в указаний час, і є максимумом, вище якого не може підніматися ціна даного сорту зерна.

26.Встановлений таким чином максимум буде знижатися в таких про­порціях: до 1 червня він знижається на 1/10; до 1 липня — на 1/20 ціни, що залишилась; до 1 серпня — на 1/30 і, нарешті, до 1 вересня — на 1/40.

27.Всякий громадянин, викритий в продажу або в купівлі зерна або борошна по ціні вище встановленого максимуму, карається конфіскацією вказаного зерна і борошна, якщо такі ще лишились в його розпорядженні, і штрафом не менш 300 і не вище 10 тис. ліврів, який накладається однаково як на покупця, так і на продавця.

28.Особи, викриті у зломисному і навмисному псуванні, загибелі або приховуванні зерна або борошна, караються смертю.

Нова історія в документах і .матеріалах /Заред. М. М. Лукіна і В. М. Даліна. Випуск І. —К, 1935. С 177—178.

 

114