yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Поправка ХШ до Конституції США (1865 р.)

Їсторія держави і права зарубжних країн

Поправка ХШ до Конституції США (1865 р.)

Розділ 1. Ні в Сполучених Штатах, ні в будь-якому іншому місці, на яке поширюється їх юрисдикція, не повинні існувати ні рабство, ні приму­сові роботи, окрім випадків покарання за злочин, за скоєння якого винного належним чином засуджено.

Розділ 2. Конгресові надається право упроваджувати в життя цю стат­тю через відповідне законодавство.

КарріД. П. Конституція Сполучених Штатів Америки: Посібник для всіх. К., 1993. С 150.

Закон про восьмигодинний робочий день (1867 р.)1

Закон, що установлює восьмигодинний робочий день, затверджується і набуває чинності 5 березня 1867 р.

§ 1. Народом штату Іллінойс, представленим у загальних генеральних зборах, постановляється, що з 1 травня 1867 р. вісім годин роботи між схо­дом і заходом сонця вважатимуться законним робочим днем для всіх індуст-

355

ріальних і ремісничих виробництв і інших занять і для інших випадків по­денної роботи, за винятком роботи на фермі, якщо тільки нема особливого договору або угоди, що установлює протилежне.

§ 2. Цей закон не поширюється на тимчасову, річну, місячну або тиж­неву роботу чи службу. Цей закон ні в якій мірі не перешкоджає будь-кому працювати стільки годин понад установлений час, скільки він чи вона зго­диться працювати, і ні в якій мірі не може бути застосований до тих, що пра­цюють на фермі (сільськогосподарських робітників).

Нижчеподаний закон є першим затвердженим законом окремого штату. Схожі закони були про­ведені в тому ж році в Міссурі (13 березня) і в Нью-Йорку (9 травня). Всі вони допускають подов­ження робочого дня.

Нова історія в документах і матеріалах /Заред. М. М. Лукіна і В. М.Даліна. Випуск II — К, 1935. С 222.

 

85