yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Із положення про службові обов'язки верховного сановника (XVI-XV ст. що н. е.)

Їсторія держави і права зарубжних країн

Із положення про службові обов'язки верховного сановника (XVI-XV ст. що н. е.)

 

Положення про те, як мас засідати градоначальник і верховний санов­ник Фів і резиденції в палаті верховного сановника.

Щодо всього, що робитиме цей сановник, коли верховний сановник слухатиме в палаті верховного сановника, то.він сидітиме на сидінні з спин­кою, на підлозі буде циновка, на ньому плетінка, за його спиною шкіряна подушка, під його ногами шкіряна подушка..., поруч з ним жезл; перед ним буде розкладено 40 шкіряних сувоїв [із законами], по обидва боки перед ним будуть вельможі, які належать до числа 10 верхньоєгипетських, право­руч від нього буде начальник приймального чертога, ліворуч від цього за­відуючий прийомом (?), поруч з ним писарі верховного сановника...

Йому доповідатимуть про замикання запорів у належний час і відми­кання їх у належний час. Йому доповідатимуть про стан фортець півдня і півночі... Йому доповідатимуть начальники сотень шенту1  і начальники... про свої справи.

...Це він посилатиме окружних чиновників споруджувати обведені греблями канали в усій країні... Це він призначатиме начальників шенту в залі палацу... Це він встановлюватиме границі кожної області, кожного па­совища, кожного храмового господарства, кожного володіння (?)... До нього надходитимуть з палацу всі справи... Це він відчинятиме скарбницю разом з начальником казни... Це він слухатиме про кожну справу судової палати. Місцеві князі, градоправителі і всі прості люди повідомлятимуть його про всі свої податки... Йому доповідатимуть про схід Сіріуса і... Нілу.

 

1Чиновники

 

Крижанівський О. П. та ін. Хрестоматія з історії стародавнього світу. — К., 1974. — С. 9—10.

 

 

8