yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Історія->Содержание->Євген Коновалець

История Украины и её государственности

Євген Коновалець

Коновалець Євген (1891-1938), визначний військовий і політичний діяч України. Народився в с. Зашкові біля Львова в сім'ї вчителя. Після закінчення народної школи навчався у Львівській Академій гімназії. 1909-1914 рр. - студент Львівського університету, правничого факуль­тету. Є. Коновалець активно брав участь в національному громадському житті. Він був секретарем Львівської філії товариства "Прос­віта". Ув'язнювався владою за участь в боротьбі за український університет. У липні 1913 р. один з учасників II Всеукраїнського студентського з'їзду у Львові.

З   початком  Першої  світової  війни  - хо­рунжий австрійської армії. Після бою на г. Ма­ківці  у   1915 р.  Є. Коновалець  потрапив у ро­сійський  полон.  Восени   1917 р.  ініціював у Києві  створення Галицько-Буковинського  куреня.  У складі  армії Української Народної Республіки воював, як командир корпусу Січових Стрільців. Дослужився до військового звання полковника.

Після поразки Української революції Є. Коновалець перебуває за кордоном. Разом з соратниками створює підпільну Українську військову організацію (УВО). У 1929 р., після об'єднання всіх українських націона­лістичних угрупувань, Коновалець стає головою ОУН.

Є. Коновалець одружений з Ольгою Федак, батько якої був відомим адвокатом, довголітнім головою страхового товариства "Дністер", а брат -бойовик УВО. Подружжя Коновальців виховувало сина Юрія, проживало в еміграції у Відні, Берліні, Женеві, Римі.

Євген Коновалець постійно працював для української справи, поши­рюючи діяльність ОУН на рідних землях і в середовищі української діас­пори. Користувався беззаперечним авторитетом в радикально настроєних колах українського політикуму. Проявив себе як реально мислячий діяч, який вірно спрогнозував хід історичних подій в Європі та світі. Залишив аналітичний історичний твір: "Причинки до історії української революції" (1928).

Загинув 23 травня 1938 р. у Роттердамі від рук більшовицького агента Павла Судоплатова.

 

 

 

 

67