yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Англійська мова->Содержание->16. Види семантичних змін: метафора, метонімія, розширення і звуження сенсу.

Lexicology

16. Види семантичних змін: метафора, метонімія, розширення і звуження сенсу.

Є кілька типів зміни значення: 1) зустрівся aphor 2) метонімія 3) розширення означає 4) звуження сенсу (звуження) 5) висота (поліпшення) 6) дегенерація

1) метафора є зміна сенсу на основі semilarety. Дуже часто це подібність передбачає назовні подобою EG: на горлечко пляшки. іровать язики вогню.

Назва кольору можуть бути сформовані метафорично від імені об'єкта це характерно для EG: колір "помаранчевий" від "помаранчевих" (апелсін), ліщина - горішок, карий

2) метонімія є зміна значення на основі суміжності (близькість). М е assotiations між об'єктами відрізняються. EG: назва місця може бути використаний в якості імені народу в ньому (асоціація по простору) Будинок були проти. (Члени палати були проти)

3) Розширення сенсу є свого роду семантичних змін, що робить слово позначає більш широке розмаїття об'єктів. EG: "труба" використовується для позначення "муз. інструмент "зараз" трубка ". "Прибути" раніше "висадитися" зараз "прибувати"

4) Звуження сенсу є свого роду семантичних змін, що робить слово позначає вузьку ва riety об'єктів: наприклад, "м'ясо" раніше "їжа" зараз "м'ясо". олень - олень, раніше Будь Звір.

5/6) терміни "висота" і виродження "сенс не зовсім добре. Лексичне значення не може стати краще або гірше. Це зміна значення рефлекс зміни й на проходити в нашому житті.

"Виродження" сенсу є свого роду семантичних змін, що робить сенс розробленого в негативною конотацією, яка була відсутня в первісному значенні. EG: шахрай - тепер це погане слово означає «негідник» раніше - хлопчик

"Висота" сенсу є свого роду семантичних змін, що робить сенс розробленого в позитивною конотацією, яка була відсутня в першому значенні. EG: "лицар" був «молодий воїн» тепер «лицар».

17. Парадигма тик сполуки слів. Synonymy- Види з ynonyms ь, їх походження.

Лексичне значення вивчається на двох рівнях: парадигматических і sintagmatic.

На першій, з'єднання слова з іншими словами в системі мови вивчаються. Парадигматична з'єднання включають в себе: синонімія, антонімія і hyponymy (значення слова, яке взагалі включає в себе смисли групою інших слів; EG: меблі (стіл, стілець ...)

На синтагматичної рівні лінійні з'єднання слів у мові вивчаються. (У пропозиції, в тексті). На цьому рівні ми вивчаємо сполучуваності слів. EG: Джон (він, молодий чоловік) прийшли в (поставляється)

Там немає слів у мові., Які повністю ідентичні. Так, ми не можемо говорити про повну сенсу еквівалентів. Ми говоримо про часткові еквівалентів сенсу. Цей тип еквівалентів виражається словами називається синонімія. Синонімія збагатити яз. тому що вони дозволяють спікер висловлюють різні відтінки значення.

EG: подобається-любити-любити

Синоніми слова, які відносяться до однієї і тієї ж частини мови і тієї ж тематичної групи, і так близько семантично, що використовувати правильний у промові, ми повинні знати їх смисловий відтінок і стилістичної конотацією.

Що таке тематична група?

Це група із слова, яке закривається в значенні і охоплює певний «шматочок» додаткового мовної реальності. EG: хоробрий, сміливий, відважний; хоробрий, мужній, героїчний (одна тематична група)

Не всі слова, які відносяться до однієї і тієї ж тематичної групи буде синоніми. ті, які відносяться до однієї і тієї ж частини мови можуть бути синонімами.

Після цього ми повинні використовувати так кал привело семантичний критерій. Це означає, що ми повинні вивчати слова в словнику, якщо вони мають спільну семантичну складову в їх визначенні, вони дійсно синоніми. EG: тремтіти, трястися, тремтіти (тремтіти)

"Тремтіти", "здригатися" пояснюються через дієслова "тремтіти". "Тремтіти" означає "тремтіти" від холоду. "Здригається" означає "на тр е mble" з острахом чи відразою.

Таким чином, ці слова "тремтіти", "здригатися ..." є синонімами, тому що вони мають спільні семантичні компоненти. Слово "тремтіти" є найбільш загальне слово. Це називається домінуючим синоніми.

Идеографические синоніми. Синоніми, які відрізняються в відтінках детонаційної сенсу називаються идеографическая (смислові синоніми)

EG: дивитися, здаватися, з'являтися. в значенні «виглядати» мають загальний компонент позначення, щоб бути в своїй зору або судження; Але ці слова також різні ", щоб дивитися" має на увазі, що наша думка ґрунтується на візуальному враженні. EG: місто виглядає красиво навесні. "Здаватися" означає, що наша думка грунтується на фактах. EG: Після того як я поговорив з нею, вона здається розумним. "З'являтися" має на увазі викривлене уявлення. EG: В Місячне світло будинку з'явився великий і загадковий.

Стилістичні синоніми синоніми, які різняться в їх стилістичної конотацією. Вони належать до різних сфер спілкування. EG: дитина-дитина-немовля (хлопчик-розмовний, дитина-нейтральним, немовля-книжкове.

Їх походження 1) Кредити дають багато синонімів, наприклад: запитати (рідна) - на питання (французькою) - допитати (латинь) 2) Аффіксація: наприклад, мінлива-мінливому 3) перетворення: EG: сміх-сміятися 4) Скорочення: EG: лабораторно-лабораторія

18. синтагматические зв'язку слів. "Валентність" та сполучуваність. Лексичний і синтаксичний сполучуваність.

Закони сполучуваності вивчаються SY ntagmatics, з іншого боку, в системі Lang. кожне слово має певний алгоритм, який зумовить його сполучуваності з іншими словами.

Влучність слова, щоб з'явитися в різному поєднанні слова називається "валентність"

EG: дієслово може поєднуватися з іменником.

EG: це може мати пряме-об'єкт (купити книгу)

Але, не кожен дієслово може поєднуватися з кожним іменником. EG: В російській у нас же дієслово: підняти Питання / сумку В Eng. у нас є: піднятися на proble; підняти сумку.

Реалізація влучність слова з'являтися в різних комбінаціях, називається сполучуваність. Іншими словами, це фактичне здатність слова об'єднати в мові.

Лексичний і синтаксичний сполучуваність. Ми говоримо про синтаксичну та лексичної сполучуваності слів. Sintactical сполучуваність є здатність слів з'являтися в певній граматичної структури. EG: прикметник виконує функцію атрибута, коли вона поєднується з іменником. хороший учень.

У словосполученні Ther завжди голова-слово (або ключ-слово), який дозволяє класифікувати слова-груп. EG: хоробра людина (дод + Н ..), Щоб платити гроші (V + N), щоб залежати від кого-л. (V + прийменник + займенник)

Лексична сполучуваність є здатність слів, щоб об'єднати в мові відповідно до лексичним значенням. Мінімуми лексичного сполучуваності часто пояснюється складним характером лексичного семантичній системі мови. EG: В російській ми можемо сказати: - Згаси світло / м'ясо. В англ. - Вимкнути; - Гасити м'ясо

Знання сполучуваності має велике теоретичне і практичне значення.

EG: Це допомагає дізнатися, які з значень polisemantic слова використовується.

EG: фоторамка; весняні рамки

 

6