yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->2.5.3. Інші сплави кольорових металів

Металургія

2.5.3. Інші сплави кольорових металів

Властивості магнію значно поліпшуються при сплаві його з іншими елементами, основні з яких — алюміній, марганець і цинк. Магнієві сплави діляться на ливарні і деформуються.

Ливарні сплави маркуються буквами МЛ, а що деформовані — МД. За буквами слідує умовний номер сплаву. Магнієві сплави, як і алюмінієві здібні до зміцнюючої термообробки (гартуванню і старінню), але ефект підвищення міцності при цьому невисокий.

Титан та його сплави. Головна ціль легування титана — підвищення механічних властивостей. Основними легуючими елементами є алюміній, хром, молібден, ванадій, марганець. По технологічній ознаці сплави титана діляться на ливарні і деформовані. Маркуються титанові сплави частіше за все буквами ВТ. Серед сплавів титана є такі що володіють високою міцністю (ВТ6, ВТ14 з σβ= 1000-1200 МПа), жароміцністю до 500°С (ВТ3-1, ВТ8). Ливарні сплави титана (ВТ5Л, ВТ6Л) володіють хорошими ливарними властивостями. Використовуються титанові сплави в хімічній промисловості завдяки високій корозійній стійкості, в ракетній і авіаційній техніці завдяки легкості і високій питомій міцності.

Інші кольорові метали знайшли менше вживання в техніці. Тугоплавкі метали (вольфрам, молібден, хром, тантал, ніобій і нікель), а також їх сплави використовуються як жароміцні. Сплави легкоплавких металів (олова, цинку, свинцю) використовуються в підшипниках ковзання і як припої для паяння металів. Крім того, значна кількість цинку витрачається на нанесення покриттів на металеві вироби, олово — на лудіння консервної жерсті, свинцю — на виготовлення оболонок електричних кабелів, виробництво свинцевих акумуляторів, сосудів для зберігання радіоактивних матеріалів.

 

 

 

 

19