yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->1.3.5 Методи проектування на основі синтезу відношення

Організація баз даних і знань

1.3.5 Методи проектування на основі синтезу відношення

Виключити надмірність у вихідному наборі функціональних залежностей можна шляхом застосування правил виводу. Як відомо, для класу F-залежностей досить використовувати шість таких правил. При цьому критерієм завершення процедури виключення може служити одержання мінімального покриття вихідного набору функціональних залежностей.

Неодиничність мінімальних покриттів указує на те, що порядок виключення надлишкових функціональних залежностей може вплинути на отримані результати. Звідси маємо емпіричне правило: надлишкові функціональні залежності необхідно видаляти по одній, щоразу проводячи аналіз отриманого набору функціональних залежностей на надмірність.

Алгоритм методу синтезу відносин

Причиною втрати функціональної залежності є деяка функціональна залежность , що не може бути виключена з множини F-залежностей, пов'язаних з одержуваними відношеннями r1 або r2. Таким чином, суть проблеми зводиться до порушення замкнутості реляційних операцій над функціональними залежностями на отриманій схемі БД. Для вирішення цієї проблеми необхідно поповнити мінімальне покриття функціональних залежностей, або, як говорять, підсилити мінімальне покриття.

На шляху вирішення цієї проблеми було б непогано підсилити всі функціональні залежності, зв'язавши їх з унікальними ключами, скажемо, описуючи для них унікальні індекси. Тоді можна контролювати цілісність БД. Для цього необхідно підсилити мінімальне покриття. Просто кажучи, підсилювання мінімального покриття означає, що виділено множину первинних ключів, і всі функціональні залежності з мінімального покриття переглянуті через призму цієї множини з погляду виводності функціональних залежностей розглянутої БД.

Реляційна БД називається повною, якщо:

·      всі функціональні залежності посилені ключами;

·      всі відношення перебувають в 3NF;

·      не існує варіанта БД з меншим числом схем, що задовольняють перерахованим вище властивостям.

 

18