yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->3.3.5 Класи компонентів керування даними

Організація баз даних і знань

3.3.5 Класи компонентів керування даними

Компоненти керування даними розміщені на сторінці Data Controls палітри компонентів. Багато хто із цих компонентів аналогічні елементам керування сторінки Standard, з тією лише відмінністю, що зв'язано через джерело даних (компонент типу TDataSource) з певним полем (або полями) з набору даних (компонентів типу TTable або TQuery).

Бібліотека VCL надає такі класи компонентів керування даними:

·      TDBGrid - клас, що дозволяє відображати запису набору даних у вигляді таблиці й управляти цими записами.

·      TDBNavigator - клас, що надає засоби навігації по набору даних, а також можливості додавання нових записів, включення режиму редагування, присвоєння й скасування зроблених змін. Для того, щоб програмно ініціювати дію, виконувану по щиглику на кнопці навігатора, варто викликати метод BtnClick: DBNavigator1.BtnClick(nbPost); // Присвоєння зроблених змін.

Компонент TDBNavigator може відображати кнопки, що вказуються такими константами:

nbFirst - перехід до першого запису;

nbPrior - перехід до попереднього запису;

nbNext - перехід до наступного запису;

nbLast - перехід до останнього запису;

nbInsert - вставка перед поточним записом нового запису й перехід на неї;

nbDelete - видалення поточного запису;

nbEdit - перехід у режим редагування поточного запису;

nbPost - внесення змін поточного запису в БД;

nbCancel - скасування змін, зроблених у поточному записі;

nbRefresh - повторне зчитування значень полів із джерела даних.

·      TDBText - клас, що дозволяє, як напис, відображати значення поля поточного запису набору даних.

·      TDBEdit - клас, що реалізує роботу з однорядковим полем редагування.

·      TDBMemo - клас, що реалізує багаторядкове поле редагування, у якому можна відображати й змінювати значення поля набору даних.

·      TDBImage - клас, що реалізує об'єкт "рисунок", у якому можна відображати й змінювати значення поля набору даних формату BLOB.

·      TDBRadioGroup - клас, що реалізує групу радіокнопок, які пов'язані з полем БД. Застосування такого об'єкта надає користувачеві зручну можливість встановлювати значення поля БД, вибираючи його із пропонованих опцій.

·      TDBCheckBox - клас, що реалізує компонент "прапорець", що пов'язаний з полем БД.

·      TDBListBox - клас, що реалізує компонент "список", який використовується для відображення значень поля набору даних. Значення, відображувані в списку, утримуються у властивості Items.

·      TDBComboBox - клас, що реалізує компонент "список, що розкривається", який використовується для відображення значень поля набору даних. Значення, відображувані в списку, утримуються у властивості Items.

·      TDBLookupListBox - клас, що дозволяє виконувати перегляд списку, заповненого значеннями полів з іншого набору даних. Набір даних, які переглядаються, вказується властивістю ListSource, що переглядає поле (або поля) - властивістю ListField. Властивість KeyField указує поле набору, що переглядається, відповідному полю поточного набору даних, що вказується властивостями DataField й DataSource. Даний клас дозволяє вибирати значення поля поточного набору даних з іншого набору даних, які переглядаються;

·      TDBCtrlGrid - клас, що реалізує особливий вид таблиці, у якій кожен запис відображається на окремій панелі (кількість панелей у компоненті вказується значенням властивості RowCount).

 

38