yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Організація баз даних і знань

4.6.2 Робота з рядками

Працювати з текстами програмістові, як правило, доводиться значно частіше, ніж працювати із числами. Тому варто добре представляти основні базисні операції над рядками, які в більшості випадків реалізуються за допомогою вбудованих функцій.

Звичайні операції порівняння можуть бути застосовані й до строкових даних. Ми вже говорили раніше про те, що інтерпретація цих операцій залежить від установки опції Option Compare.

·                     Якщо ця опція встановлена як Text, то порівняння на "більше - менше" представляє лексикографічне порівняння, коли рядки рівняються за їх розміщенням у словнику. Програмісти, як правило, розуміють, що порівняння рядків означає порівняння кодів їхніх символів, так що лексикографічний порядок визначається кодуванням символів алфавіту.

·                     Якщо ця опція встановлена як Binary, то порівняння йде побітно. У цьому випадку порівняння природно, відчутно до регістра.

·                     При роботі з рядками в Access за замовчуванням застосовується сортування, задана на рядках БД Access. Помітьте, при створенні модуля в Access за замовчуванням уставляється опція Option Compare Database. Звичайно ця опція застосовна тільки при роботі в Access.

Якщо потрібно локально перевизначити вид порівняння, заданий опцією для всього модуля, то можна використовувати вбудовану функцію StrComp, що повертає результат порівняння рядків. Її синтаксис:

StrComp(string1, string2[, compare])

Аргументи string1 й string2 - порівнювані рядки. Необов'язковий аргумент compare вказує спосіб порівняння рядків: значення за замовчуванням 0 використовується, щоб виконати двійкове порівняння, 1 задає посимвольне порівняння без обліку регістра.

Якщо string1 менше ніж string2, то результат дорівнює -1, якщо рядки рівні, то - 0, якщо друга менше, то дорівнює 1, якщо хоч один з рядків має значення Null, те результат також дорівнює Null.

Оператори конкатенації рядків

Існують два оператори додавання рядків. Вони позначаються символами плюс (+) і амперсанд (&). Обоє оператори бінарні. Відмінність оператора полягає в тому, що він здатний перетворювати значення будь-якого вбудованого типу даних у рядок.

Приклад:

1: Dim A As String

2: A = “Здраствуй, ” + “світ! ”

 

50