yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Медицина->Содержание->Заходи у військаХ для запобігання занесенню та ВИНЕСЕННЮ інфекційних хвороб

Організація протиепідемічних заходів у надзвичайних ситуаціях

Заходи у військаХ для запобігання занесенню та ВИНЕСЕННЮ інфекційних хвороб

 

Заходи для запобігання занесенню інфекційних хвороб у війська. Як правило, виділяють три протиепідемічні бар’єри, основна мета яких - виявлення інфекційних хворих серед особового складу частин, що просуваються з внутрішнього району країни до діючої армії, та недопущення занесення інфекційних хвороб у війська.

Перший протиепідемічний бар’єр полягає в заходах, здійснюваних медичними працівниками на пунктах формування частин і в запасних частинах внутрішнього району. Це – медичні огляди з метою виявлення інфекційних хворих, яких необхідно ізолювати, а потім госпіталізувати. Крім того, проводять санітарну обробку, роблять планові щеплення, а в разі потреби – ще й щеплення за епідемічними показаннями.

Другий протиепідемічний бар’єр – здійснення заходів медичними працівниками, що супроводжують військові ешелони, медпрацівниками дорожньо-комендантських бригад, СКП і формуваннями Міністерства шляхів сполучення на залізницях внутрішнього району.

Третій протиепідемічний бар’єр є комплексом заходів, що проводяться медичною службою запасних частин. Виявляють інфекційних хворих, ізолюють, потім госпіталізують до інфекційного стаціонару шпитальної бази. Продовжується планова імунізація, а якщо необхідно, то й епідемічними показаннями.

Заходи для запобігання винесенню інфекційних хвороб з військ. Усі заходи можна поділити на 5 груп:

1 Епідеміологічне обстеження осередків інфекційних хвороб й епідеміологічний аналіз.

2 Лікувально-евакуаційне забезпечення інфекційних хворих.

3 Протиепідемічний режим на етапах медичної евакуації.

4 Протиепідемічні заходи серед військовополонених.

5 Протиепідемічні бар’єри на шляхах евакуації.

 

 

8