yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Аудит->Содержание->2. Наслідки помилок та шахрайства, методи їх виявлення

Основи аудіту

2. Наслідки помилок та шахрайства, методи їх виявлення

Під час планування аудиторської перевірки аудитор повинен прогнозувати за даними тестового опитування наявність або можливість існування помилок чи шахрайства.

Основними процедурами виявлення обману та помилок є:

1)  зустрічна перевірка;

2)  документальне підтвердження;

3)  свідчення персоналу підприємства;

4)  арифметична перевірка.

Аудитор  має  навести  відповідні аудиторські докази того,  що  помилки  й шахрайство,  які  можуть  належати до суттєвих у фінансовій звітності підприємства, не знайдені, а якщо знайдені, то вони відповідним чином виправлені в обліку, і результат їх виправлення вплинув на окремі позиції фінансової звітності підприємства.  Імовірність виявлення помилок значно  більша,  ніж виявлення  випадків  шахрайства,  тому  воно зазвичай виявляється аудитором уже як фактично здійснене й попередити його дуже важко.

Якщо  аудитор  отримав докази навмисних дій клієнта,  це дає йому право висловити недовіру до того,  що бухгалтерські реєстри і документи  відображають дійсний стан справ.  Утім  аудитор повинен спланувати та провести аудит,  керуючись  принципом  професійного скептицизму.   Він   не   може   припускати,  що  керівництво підприємства є нечесним,  але і не може припускати, що воно є безумовно чесне.

Заходи, які проводяться за обставин, коли існує інформація  про те, що помилки або шахрайство можуть існувати

 

Якщо в результаті проведених заходів щодо оцінювання  ризику  невиявлення  помилок і шахрайства з'ясується потенційна можливість того,  що помилки та шахрайство існують,  аудитор повинен зробити аналіз  впливу цих помилок на фінансову звітність підприємства. Якщо аудитор упевнений,  що такі помилки та випадки шахрайства мають  істотний  вплив на фінансову звітність підприємства,  йому необхідно підготувати відповідні зміни в процедурах перевірки  чи зробити додаткові процедури перевірки.

 

 

 

20