yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->1.4. Перевезення небезпечних вантажів

Основі теорії транспортних процесів та систем

1.4. Перевезення небезпечних вантажів

          При перевезенні небезпечних вантажів може виникнути загроза пожежі, вибуху, отруєння токсичними речовинами, інфекційне та радіоактивне зараження, тому при їх маркуванні, навантажувально-розвантажувальних роботах та транспортуванні повинні виконуватись ряд вимог.

          На паках з небезпечними вантажами окрім маркування звичайного, повинні бути нанесені знаки небезпечності вантажу (квадрат, трикутник або т.і.).

          На перевезення небезпечних вантажів отримується відповідне свідоцтво ДАЇ. Управління транспортними засобами дозволяється  тільки досвідченим водіям.

          При перевезенні особливо небезпечних вантажів передбачається супроводження їх автомобільним прикриттям, на якому включаються фари.

 

1.5. Перевезення сільськогосподарських вантажів

          Сільськогосподарські вантажі відносяться до виду масових. Це зерно, овочі, фрукти, бавовна, льон, продукти тваринництва, рослинності, посівні та посадочні матеріали, добрива, та інші вантажі сільського господарства.          Перевезення цих вантажів розділяються на дві основні групи: позагосподарські та внутрішньогосподарські.

          Особливостями організації перевезень сільськогосподарських вантажів є:

          - різкі сезонні коливання їх обсягів;

          - різноманітність дорожніх умов;

          - жорсткі вимоги до строків перевезень;

          - наявність дрібних навантажувальних точок, розташованих на значній території, при відносно невеликих кількостях приймальних та розвантажувальних пунктів;

          - відірваність працюючого на цих перевезеннях залученого транспорту від постійної бази АТП.

          Перевезення зернових здійснюють бортовими автомобілями, автомобілями-самоскидами або автопотягами. На важких ділянках доріг використовують трактори з причепами. При здійсненні перевезень висоту бортових автомобілів нарощують, кузови ущільнюють та зверху накривають брезентом. Вивантаження бортових автомобілів здійснюється автомобілеопрокидувачами. Цими ж автомобілями користуються при перевезеннях цукрового буряка.

          Позагосподарські перевезення виконуються на великі відстані - це доставка із колгоспів продуктів тваринництва та польових культур на приймальні або переробні пункти та пункти тимчасового зберігання, у місця реалізації, завезення в господарства мінеральних добрив, кормів, будівельних матеріалів, палива, запчастин та т.і.

          Перевезення усередині господарств бувають польові (вивезення врожаю з полів на колгоспні токи та сховища, завезення на поля з колгоспних сховищ та складів добрив) та всерединіприсадибні (перевезення в межах садиб господарства, тваринницької ферми, тощо).

          При збиранні врожаю незалежно від виду сільськогосподарської продукції використовують три основних способи організації робіт:

          - поточний, при якому продукт із збирального агрегату потрапляє безпосередньо в кузов транспортного засобу;

          - роздільний, при якому зібраний продукт тимчасово до навантаження на транспортний засіб зберігається на полі;

          - комбінований, поєднуючий перший та другий способи.

          Для перевезення сільськогосподарських вантажів використовують як універсальний, так і спеціалізований рухомий склад (самоскиди, цистерни).     Перспективними вважають наступні форми та методи організації перевезень сільськогосподарських вантажів:

          - впровадження спеціальних контейнерів;

          - спеціалізація рухомого складу;

          - використання зйомних кузовів різного призначення (у зв'язку із сезонністю перевезень);

          - створення постійних баз для сезонної роботи транспорту;

          - удосконалення структури парку автомобілів по вантажопідйомності, дообладнання кузовів з метою підвищення коефіцієнту використання вантажопідйомності автомобіля.

 

 

29