yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Гроші і кредит.Менеджмент->Содержание->9.3. Організація складського господарства

Основи виробництва

9.3. Організація складського господарства

Для збереження запасів сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих, інструментів, палива й інших матеріальних ресурсів необхідна система складів, тобто складське господарство підприємства.

Функціями складського господарства є: приймання і підготування матеріалів до збереження; облік їх надходження і витрат; видача і підготування до споживання.

Задачі складського господарства: приймання матеріалів від постачальників; забезпечення збереження, якості і кількості матеріальних цінностей; раціональне розміщення матеріальних цінностей на території складу; контроль і підтримка нормативного рівня і комплектності запасів; регулярний контроль якості й урахування кількості матеріальних ресурсів, а також здійснення заходів, що забезпечують збереження належної якості (провітрювання, просушування); формування відповідного складу тари для збереження і внутрішньозаводської передачі сипучих, подрібнених матеріалі, вузлів; підготування матеріалів до виробництва і своєчасна подача їх на робочі місця; створення (при необхідності) випадках сезонних запасів.

Раціональне розміщення складів на території підприємства забезпечує прямоточність руху вантажів, запобігає появі зустрічних потоків і мінімізує відстань переміщення. Вантажі, що надходять на склад, проходять кількісну і якісну перевірку.

Кількісна перевірка полягає у порівнянні обсягу матеріалу, що надійшов, із кількістю, зазначеною у супровідних документах.

Якісна перевірка здійснюється органами технічного контролю із залученням у необхідних випадках спеціалізованих лабораторій.

Прийняті на склад матеріали розміщуються з дотриманням певних вимог, що забезпечують їх належне збереження на спеціальних ділянках (стелажах), тим самим сприяючи прямоточності їх переміщення. 

 

26