yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Гроші і кредит.Менеджмент->Содержание->13.3. Конструкторська підготовка виробництва

Основи виробництва

13.3. Конструкторська підготовка виробництва

У процесі конструкторської підготовки виробництва створюються комплект конструкторської документації, необхідної для виготовлення та експлуатації продукції, забезпечується конструкторська готовність підприємства до випуску нового або модернізованого виробу.

Відповідно до Єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД), проектування нового виробу включає такі етапи, як: складання технічного завдання; складання технічної пропозиції; розробка ескізного проекту; розробка технічного проекту; підготовка робочої документації (робочого проекту).

Технічне завдання є вихідним документом для розробки виробу і технічної документації на нього. Технічне завдання складається на основі аналізу досягнень науки і техніки, потреби виробництва і вимог експлуатації майбутнього виробу. Основні параметри, що закладаються в технічне завдання, порівнюються і приводяться у відповідність до вимог стандартів.

Розробка технічної пропозиції здійснюється в три етапи: підбор матеріалів; розробка пропозиції за результатами аналізу технічного завдання; затвердження пропозиції.

Ескізний проект виробляється на основі технічної пропозиції або завдання і здійснюється втри етапи: розробка ескізного проекту; виготовлення й випробування макетів; розгляд і затвердження проекту.

Технічний проект складається з документів, що містять остаточні технічні рішення, які охоплюють весь комплекс питань створення виробу й уточнення його техніко-економічних показників.

Процес розробки робочої документації (робочий проект) здійснюється в три етапи: розробка дослідного зразка; розробка настановної серії; розробка документації на серійне або масове виробництво.

 

35