yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Гроші і кредит.Менеджмент->Содержание->13.4. Технологічна підготовка виробництва

Основи виробництва

13.4. Технологічна підготовка виробництва

Технологічна підготовка виробництва — це сукупність заходів, що забезпечують його технологічну готовність до виробництва нового або модернізованого виробу заданого рівня якості при встановлених термінах, обсягах випуску і витратах.

Технологічна підготовка виробництва виконується за Єдиною системою технологічного підготування виробництва (ЄСТПВ). ЄСТПВ — це встановлена державними стандартами система організації і управління процесом технологічної підготовки виробництва, що передбачає широке застосовування: прогресивних типових технологічних процесів; стандартної і технологічної оснастки й устаткування; засобів механізації й автоматизації виробничих процесів, інженерно-технічних і управлінських робіт.

Розробка технологічних процесів починається з вивчення місцевих технологічних маршрутів руху деталей і складальних одиниць у процесі їх   виготовлення. Потім розробляються технологічні процеси виготовлення заготівель, обробки деталей, складання вузлів і виробу в цілому, а також визначаються норми витрат часу на всі види технологічних операцій. 

Проектування і виготовлення оснастки є найважливішим етапом підготовки виробництва. Під технологічною оснасткою розуміють: технологічне устаткування; оснастку; інструмент; засоби механізації й автоматизації виробничих процесів.

Налагодження і впровадження спроектованих технологічних процесів здійснюється в технологічних лабораторіях, експериментальному цеху і цехах основного виробництва після одержання технологічної документації і спеціального оснащення. Технологічний процес вважається впровадженим, коли виготовлення деталей, складання вузлів і виробів в цілому здійснюється відповідно до вкладених в ньому вимог згідно із спроектованими нормами часу.

13.5. Організаційна підготовка виробництва

План організації підготовки виробництва включає такі пункти: розробка технологічних інструкцій за операціями; встановлення додаткового устаткування в цеху; поповнення парку універсально-складальних приладів на визначену кількість одиниць; зміна вантажопотоків; зміна розміщення інструментально-роздавальних комор; зміна запасів матеріального складу за позиціями відповідно до збільшеного обсягу робіт (система доставки матеріалів напівфабрикатів зберігається); забезпечення поповнення кадрів відповідно до заявки; перегляд плану завантаження устаткування, перерахування заділів для виготовлення нової продукції, створення нових заділів; створення додаткового нормативного господарства для інформаційно- обчислювального центру (ІОЦ) за новою продукцією; збереження методів роботи виконавців; розрахунок орієнтованої суми витрат; визначення економічної ефективності.

 

36