yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->12.З’ясувати трудності і суперечності сімейного виховання.

Педагогика

12.З’ясувати трудності і суперечності сімейного виховання.

Сім'ї та шлюбу присвячено безліч досліджень з давнини до наших днів. Однак і сьогодні виникають складнощі у поясненні , що ж це таке  «хороші батьки ». Майбутні батьки думають , що гарними можна стати , вивчивши спеціальну літературу чи опанувавши особливими методами виховання. Безсумнівно , педагогічні і психологічні знання необхідні, але тільки одних знань мало. У батьківському працю, як у кожному іншому , можливі і помилки , і сумніви, і тимчасові невдачі , поразки, які змінюються перемогами. Виховання в сім'ї  це та ж життя , і нашу поведінку , і навіть наші почуття до дітей складні , мінливі і суперечливі. Відносини з дитиною так само глибоко індивідуальні і неповторні . А нестаток у батьківській любові  дійсно життєво необхідна потреба маленької людської істоти. Любов кожної дитини до своїх батьків безмежна , безумовна, безмежна. Саме тому першим і основним завданням батьків є створення в дитини впевненості в тому , що його люблять і про нього піклуються. Сама природна і сама необхідна з усіх обов'язків батьків  ставитися до дитини в будь-якому віці любовно й уважно. Дитина , навіть у найменшому віці , повинна ставати не об'єктом виховних впливів , а союзником у загальному сімейному житті , у відомому сенсі , її творцем . Тільки при впевненості дитини в батьківській любові можливо правильне формування психічного світу людини. Тільки на основі любові можна виховати моральну поведінку . Тільки любов здатна навчити любові.

У процесі підготовки до сімейного життя молодь має опановувати знання щодо попередження кризових ситуацій в сім'ї, особливо на початку подружнього життя. Найчастіше чвари між чоловіком і дружиною зумовлюють суперечності :

1. Незадоволена потреба рівності, оскільки кожен партнер хоче домінувати, вирішувати всі важливі сімейні питання;2. Неадекватна самооцінка одного чи обох з подружжя;3. Незадоволена потреба у спілкуванні;4. Несумісність партнерів. Вона може бути наслідком різних умов проживання, перебування під впливом різних колективів, сімей, що формує протилежні життєві цінності;5. Недоліки і дефекти виховання, які породжують споживацтво, егоїзм, надмірну критичність;6. Нерівномірний розподіл обов'язків;7. Незадоволені матеріальні потреби. Як свідчать дослідження, незгоди в сім'ї часто (42% випадків) породжує гонитва за грішми;8. Порушення сімейної етики (найбільше проявляється у зраді й ревнощах);9. Незадоволення сексуальних потреб;10. Різне ставлення до виховання дітей;11. Несправедливе ставлення до родичів шлюбного партнера.

 

14