yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->32.Запропонувати програму  самовиховання школяра,базуючись на загальних методах  та формах виховної роботи.             &nb

Педагогика

32.Запропонувати програму  самовиховання школяра,базуючись на загальних методах  та формах виховної роботи.                                                                                                                                           Правила сприяючі самовихованню школяра :

П'ять "треба":1. Завжди допомагати батькам.2. Виконувати вимоги вчителів вчитися добросовісно.3. Бути чесним.4. Підпорядковувати особисті інтереси колективним.5. Завжди і усюди проявляти сумлінність.

П'ять "можна":1. Веселитися і грати, коли робота зроблена на "відмінно".2. Забувати образи, але пам'ятати, кого і за що ти образив сам.3. Не сумувати при невдачах; якщо наполегливий, все одно вийде !4. Вчитися у інших, якщо вони краще тебе трудяться.5. Питати, якщо не знаєш, просити допомогти, якщо не справляєшся сам.                                        Це потрібно тобі самому!1. Бути чесним! Сила людини в правді, слабкість його - брехня.2. Бути працелюбним! Не боятися невдачі в новій справі. Хто наполегливий, той з невдач створить успіх, з поразок викує перемогу.3. Бути чуйним і дбайливим! Пам'ятай, до тебе добре відноситимуться, якщо ти до інших добре відносишся.4. Бути здоровим і охайним! Займайся уранішньою гімнастикою, загартовуйся, мийся до пояса холодною водою щодня, стеж за чистотою рук, годину в день виділяй на прогулянки і ще годину віддай праці або спорту.5. Бути уважним, тренувати увагу! Хороша увага оберігає від помилок в навчанні і невдач в грі, праці, спорті.

Цього робити не можна!1. Вчитися без старання, ледаче і безвідповідальне.2. Грубити і битися з однолітками, кривдити молодших.3. Терпіти у себе недоліки, інакше вони тебе самого знищать. Будь сильнішим за свої слабкості.4. Проходити мимо, коли поряд кривдять малюка, знущаються над товаришем, нахабно брешуть в очі чесним людям.5. Критикувати інших, якщо сам страждаєш подібним же недоліком.

П'ять "добре":1. Уміти володіти собою (не втрачатися, не боятися, не виходити з себе по дурницях)2. Планувати кожний свій день.3. Оцінювати свої вчинки.4. Спочатку думати, а потім робити.5. Братися спочатку за найважчі справи.

Правила вводяться поступово. Спочатку дитина привчається жити відповідно до п'яти "треба". Це означає, що до нього пред'являються підвищені вимоги при виконанні саме даних правил. Одночасно указується, що не можна робити і чому. Через деякий час можна підключати п'ять "добре", оскільки вони значно складніше для розуміння і привчання.

 

 

34