yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->38.Розкрити основні фунції та обов’язки класного керівника.

Педагогика

38.Розкрити основні фунції та обов’язки класного керівника.

Фунції :

            Організаторські:планування і координація всієї виховної роботи з класом;надання допомоги учнівські організації класу;встановлення зв’язків із учнівським та педагогічним колективами, батьками, громадськістю; забезпечення єдності педагогічних вимог до учнів;ведення документації в класі;сприяння розвитку самоврядування  в колективі.

Аналітико-узагальнюючі: сприяння всебічному розвитку учнів   на основі вивчення і      врахування  їхніх індивідуально-психологічних особливостей.

Координаційно-інформаційні:забезпечення узгодженості роботи учнівського, вчительського, батьківського колективів.

 

Психогігієнічні: встановлення довірливих стосунків із вихованцями, зняття психологічного напруження в учнівському колективі.

 

Стимулюючо-гальмівні:активізація чи гальмування учнівської діяльності залежно від її спрямування.

 

Основні обовязки класного керівника  :

1.  Мінімальний робочий час, який класний керівник зобов’язаний присвячувати вихованцям протягом тижня – 6 годин (30 відсотків від ставки вчителя).

2.  Година класного керівника («класна година», «вихона година», «година спілкування») проводиться один раз на тиждень за розкладом.

3.  Кількість  виховних  заходів  -  не менше   двох справ на місяць, одна з яких може бути   загально-  шкільною. Захід треба добре підготувати, його програма (сценарій) та інші матеріали    педагог зберігає протягом року і в разі потреби подає адміністрації під час звіту  за навчальний рік.

4.  Батьківські збори  - не менше двох на семестр.

5.  Зміст, обсяг, технологія і конкретні цілі діяльності з конкретним класом повинні бути викладені в плані виховної роботи на навчальний рік. Перевірка, звітність, критерії оцінки педагогічної праці обумовлюються й погоджуються адміністрацією з педколективом заздалегідь та оформляються у вигляді наказу по школі.

6. Звіти про виконану роботу подаються адміністрації після закінчення навчального року (можна щосеместру).

 

 

40