yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->10.6. Єдиний збір, який справляється в пунктах пропуску через державний кордон України

Податкова система

10.6. Єдиний збір, який справляється в пунктах пропуску через державний кордон України

 

З 1 січня 2000 року в Україні введено єдиний збір, який справ­ляється в пунктах пропуску через державний кордон. Єдиний збір складається із зборів за здійснення митного, санітарного, ве-

теринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також плати за проїзд транспортних засобів та ін­ших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України.

Єдиний збір справляється одноразово при транзиті, ввезенні або вивезенні вантажу за єдиним платіжним документом.

Ставки єдиного збору, який справляється в пунктах пропуску через державний кордон України, виражаються в євро. Стягуєть­ся він в національній валюті України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку на день його сплати.

Збори за здійснення митного, санітарного, ветеринарного, фі­тосанітарного, радіологічного та екологічного контролю не по­винні перевищувати вартості витрат, пов'язаних із здійсненням такого контролю.

Розміри ставок єдиного збору, який справляється в пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються (не­залежно від кількості та найменування вантажу) щодо:

— вантажної партії;

— вантажу в одному дорожньо-транспортному засобі (ав­то потягу);

—  вантажу в одному залізничному вагоні, якщо вантаж стано­вить одну вантажну партію;

— вантажу у великовантажному контейнері, якщо цей вантаж становить одну вантажну партію.

Збори, які справляються в пунктах пропуску через державний кордон України у зв'язку із здійсненням відповідно до законо­давства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосані­тарного, радіологічного та екологічного контролю, перерахову­ються в повному обсязі до Державного бюджету, а плата, яка справляється за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України, — до Державного дорожного фонду.

 

 

74