ГоловнаЗворотній зв'язок
Главная->Право->Содержание->ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

Податкова система

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

 

 

16.1. Недоліки податкової системи та їх вплив на розвиток економіки

 

Проблема податкової політики української держави на сучас­ному етапі полягає в оптимізації величини фінансових ресурсів, які мобілізуються до доходів бюджетів різних рівнів і тих грошо­вих засобів, що залишаються в розпорядженні підприємницьких структур та фізичних осіб і можуть бути спрямовані на форму­вання фінансового капіталу, але найчастіше використовуються для поточного споживання.

Проявом на практиці податкової політики є податкова систе­ма. Існуюча в Україні податкова система має багато недоліків, які негативно позначаються на розвитку економіки, а саме:

1.  Понад третина всіх доходів у формі податків, які надходять у розпорядження держави, стягується за допомогою непрямих податків, тобто об'єктом оподаткування є не тільки дохід або прибуток, а й витрати суб'єктів господарювання.

2.  Податкова система не стимулює підприємницькі структури накопичувати фінансовий капітал й інвестувати його в основні та оборотні активи.

3.  Чинна податкова система характеризується нестабільністю як за видами податків, базою оподаткування, податкових ставок, так і за методикою обчислення податків, термінів і порядку їх введення в дію.

4.  У податковій системі України практично відсутні податки, пов'язані з майном (власністю).

5.  Існуюча податкова система неефективна з точки зору дер­жави, але дуже вигідна для чиновників та недобросовісних плат­ників податків, або дає змогу одним приховувати свої доходи, а іншим отримувати частину цих доходів шляхом «прикриття» не­сумлінних підприємців.

6.  Податкова система, що застосовується, не створює умов для зменшення товарообмінних операцій в економіці України.

 

 

93