yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->Тема заняття: «Коли у світі тільки двоє…»

Социальная педагогика

Тема заняття: «Коли у світі тільки двоє…»

1.      Взаємовідносини  між юнаком  та дівчиною / Як все починається…  АНКЕТА.

1.   Зберегти кохання  важко чи ні ? Що для цього потрібно?

2.   Як зрозуміти одне одного?

3.   Між вами виникли суперечки. Ваші дії…

4.   Чи можливо обійти конфлікт, стрес?

5.      Які існують правила ведення діалогу, суперечок?

6.      В якому разі виникають сімейні конфлікти /особливо у молодій сім’ї»/

2.      Кохання і шлюб.  Питання для обговорення.

1.      Чи завжди кохання закінчується шлюбом? Ваші думки…

2.      Що змінюється в вас і світі, коли ви закохані?

3.      Підготовка до шлюбу необхідна і для чого?

4.      Як зберегти кохання?

5.      «Зрозумій себе».Що це значить?

3.      Поради психолога.

1.      Стрес. Допоможи собі сам.

2.      «Как справиться с гнівом»

3.      Як побудувати гармонійний брак?

4.      «Помиритесь все, кто в ссоре…»

4.  Роздуми студентів

1.      Світ сім’ї: очікування та реальність.

2.      Сімейні конфлікти можна й треба пережити.

3.      Про дружбу, закоханість, любов.

4.      Про культуру поведінки закоханих.

5. З особистої переписки  / Крик душі…/

 

 

Тернопільський національний економічний університет

 

Положення

про студентський родинний клуб «Сходинками до сімейного щастя»

1.Загальні положення

Діяльність студентського родинного клубу «Сходинками до сімейного щастя» поширюється на студентів ТНЕУ, об’єднує молоді студентські сім’ї, допомагає знайти друзів-однодумців, проводить заходи та дає можливість урізноманітнити студентське дозвілля.

2. Мета клубу

·        озброєння студентських сімей відповідними знаннями з питань етики, педагогіки, психології сімейного життя, родинних взаємин, досвіду сімейного виховання, підготовки до майбутнього батьківства;

·        формування знань про психолого-педагогічні та соціальні умови створення сучасної сім’ї, культуру міжстатевого спілкування;

·        підготовка молодої людини до формування власної моделі сім’ї;

·        налагодження взаєморозуміння та взаємоповаги у родині;

·        організація спільного дозвілля;

·        проведення родинних свят.

3. Учасники клубу, їх права та обов’язки

·        учасники клубу – молоді студентські сім’ї, а також студенти університету, які планують створити сім’ю. Для досягнення своєї мети клуб регулярно проводить засідання.

Учасники клубу мають право:

·        вносити пропозиції до даного положення;

·        налагоджувати співпрацю з можливими партнерами (психологами, соціальними педагогами, юристами, лікарями, спеціалістами управління освіти і науки, спеціалістами служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради та Тернопільської обласної державної адміністрації, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, центрами соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, управліннями у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації).

Прийняття та припинення членства в клубі може відбуватися за власним бажанням.

Обов’язки членів клубу

·        дотримуватись правил участі у клубі;

·        виконувати певні функції і завдання;

·        брати участь у засіданнях клубу;

·        дотримуватись вимог даного положення.

4. Організаційна структура

Клуб складається із: керівника, що організовує роботу клубу;студентських молодих сімей; студентів.

Керівником клубу є методист відділу гуманітарної освіти та виховання університету. У випадку відсутності керівника його обов’язки виконує заступник.

Орієнтовна тематика засідань клубу

Мета роботи клубу полягає в озброєнні студентів відповідними знаннями з питань родинних взаємин, досвід сімейного виховання у формуванні в молоді знань про психолого-педагогічні та соціальні умови створення сім’ї

«ТЕОРІЯ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ»

1.      Розвиток теорії родинного виховання в Україні. Сутність, зміст і провідні завдання родинного виховання. Державна сімейна політика в Україні. Родинне виховання в Україні як суспільно-історичний процес. Розвиток теорії виховання в родині визначними особистостями.

2.      Система національних духовних цінностей української родини. Виховний ідеал української народної педагогіки. Духовний розвиток дитини – основа національного виховання в сучасні родині.. Родинні виховні традиції, їх роль у формуванні духовних цінностей української родини.

3.      Характеристика сім’ї, тенденції її розвитку. З історії української сім’ї. Структура взаємовідносин у сім’ї. Розподіл влади між подружжям.

4.      Психологічний клімат сім’ї та сумісність подружжя. Поняття психологічного клімату в сім’ї. Ознаки психологічної атмосфери в сім’ї.  Характеристика подружньої сумісності.

5.      Проблеми сучасної молодої сім’ї. Характерні риси сучасної сім’ї. Типові моделі сучасної сім’ї.

6.      Ефективні шляхи і способи розв’язання сімейних конфліктів. Сімейні конфлікти, їх особливості та форми. Причини сімейних конфліктів. Попередження, розв’язання та подолання сімейних конфліктів. Розлучення і його наслідки.

7.      Формування мовної культури спілкування подружжя. Стадії спілкування в дошлюбний період.  Специфіка спілкування подружжя. Дефекти спілкування. Запобігання конфліктам.

«РОДИНА ЯК ВИХОВАТЕЛЬ»

1.      Принципи виховання в родині. Сутність засобів, прийомів та методів родинного виховання. Класифікація методів родинного виховання та їх характеристика.

2.      Напрямки родинного виховання. Сутність тілесного виховання дитини. Здійснення духовно-морального виховання дитини в родині. Система розумового виховання в родині.

3.      Актуальна спрямованість сучасного родинного виховання. Розвиток пізнавальних інтересів та художньо-естетичної спрямованості дітей в умовах домашнього виховання. Виховання культури поведінки дітей у родині. Трудове виховання в родині. Вплив сім’ї на рівень подолання шкідливих звичок. Роль родини у формуванні статевої культури дитини. Проблеми економічного виховання дитини в сучасній сім’ї.

4.      Виховний потенціал родини. Законодавчі документи про права та обов’язки батьків. Загальна характеристика виховного потенціалу в сім’ї. Виховна місія батька і матері у вихованні дітей. Авторитет батьків. Брати і сестри як взаємовихователі. Роль бабусь та дідусів у вихованні онуків. Стилі виховання дітей у родині. Характеристика батьківського авторитету.

5.      Виховання навичок рухової активності дитини першого року життя. Навчання дитини дошкільного віку, дотримання елементарних правил. Розвиток у дитини раннього віку самооцінки  і впевненості у собі. Ігрові методики подолання страху у дітей різного віку.

6.      Спілкування в сім’ї та його  значення в житті дитини. Специфіка спілкування батьків і дітей. Мовне виховання дітей дошкільного віку. Вміння слухати молодшого школяра. Діагностика стану сучасного мовного виховання дітей в родині.

7.      Педагогічна майстерність батьків. Спрямованість батьків у вихованні дітей.

8.      Шляхи підвищення педагогічної культури батьків. Система вивчення педагогічної спрямованості сім’ї та особливостей сучасного домашнього виховання. Сучасні підходи до вивчення сім’ї та системи домашнього виховання.

 

 

39